Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Kľak
Koordináták:
48.58300400, 18.64365578
Terület:
22,81 km2
Rang:
község
Népesség:
208
Tszf. magasság:
616 m
Körzethívószám:
+421 (0) 45
Irányítószám:
96677
Település kód:
516902
Szervezeti azonosító:
320722
Adóazonosító:
2021111433
Névelőfordulások
1863
Klak,
1877
Klak,
1892
Madaraszalja,
1920
Kľak
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Kľak)
Telefon: 0456866100
Fax: 0456866100
E-mail: [email protected]
Honlap: klak.sk
Cím: (Kľak)
Telefon: 0456866100
Fax: 0456866100
E-mail: [email protected]
Honlap: klak.sk
Polgármester:
Haring Ľuboš (Független)
Haring Ľuboš (Független)
Képviselő-testület:
Adamová Beáta (SaS)
Mesiarik Augustín (HLAS - sociálna demokracia)
Mesiariková Ľudmila (SaS)
Vajdová Miroslava (HLAS - sociálna demokracia)
Zúbeková Viera (SMER - SD)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 173 | 96% |
| csehek | 2 | 1% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 2 | 1% |
| ismeretlen | 3 | 2% |
| összlétszám | 180 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Píš Pavol
Független
Haring Ľuboš
Független
Haring Ľuboš
Független
Haring Ľuboš
Független
Haring Ľuboš
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 152
Választási részvétel: 52.63 %
Kiadott boríték: 80
Bedobott boríték: 80Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 72
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Haring Ľuboš | 72 | 100.00 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Mesiariková Ľudmila | 1. körzet | 60 | SaS | ||
| Vajdová Miroslava | 1. körzet | 59 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Adamová Beáta | 1. körzet | 53 | SaS | ||
| Zúbeková Viera | 1. körzet | 51 | SMER - SD | ||
| Mesiarik Augustín | 1. körzet | 49 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Ilčík Jozef | 1. körzet | 47 | SaS |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 152
Választási részvétel: 52.63 %
Bedobott boríték: 80Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 69
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Lunter Ondrej | 45 | 65.22 % | Független | |
| Suja Miroslav | 14 | 20.29 % | REPUBLIKA | |
| Kotleba Marian | 6 | 8.70 % | ĽS Naše Slovensko | |
| Albert Michal | 2 | 2.90 % | Bratia Slovenska | |
| Malatinec Roman | 1 | 1.45 % | SV | |
| Plančík Peter | 1 | 1.45 % | KSS | |
| Rusina Jaroslav | 0 | 0.00 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 12
Érvényes szavazólap: 72
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Jaďuď Branislav | 29 | 40.28 % | SMER - SD, SNS | ||
| Mokrý Milan | 29 | 40.28 % | Független | ||
| Danko Kamil | 28 | 38.89 % | SMER - SD, SNS | ||
| Valachovičová Viktória | 15 | 20.83 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Remenár Július | 13 | 18.06 % | SV | ||
| Čákovský Martin | 8 | 11.11 % | SaS, KDH, Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, Demokrati | ||
| Gréger Dušan | 8 | 11.11 % | REPUBLIKA |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| HLAS - SD | 32 | 27.12% |
| SMER SD | 26 | 22.03% |
| PS | 18 | 15.25% |
| REPUBLIKA | 8 | 6.78% |
| SNS | 7 | 5.93% |
| OĽANO-NOVA | 7 | 5.93% |
| KDH | 6 | 5.08% |
| SaS | 3 | 2.54% |
| SME RODINA | 3 | 2.54% |
| MySlovensko | 2 | 1.69% |
| SRDCE - SNJ | 2 | 1.69% |
| Demokrati | 2 | 1.69% |
| KSS | 1 | 0.85% |
| LSNS | 1 | 0.85% |
| Érvényes szavazatok | 118 |
Zsarnócai járás
Besztercebányai kerület
Választásra jogosult: 157
Választási részvétel: 56.69 %
Bedobott boríték: 89Érvényes szavazólap: 89
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 49 | 55.06 % | |
| Korčok Ivan | 27 | 30.34 % | |
| Harabin Štefan | 6 | 6.74 % | |
| Kotleba Marian | 3 | 3.37 % | |
| Kubiš Ján | 2 | 2.25 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 1.12 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 1 | 1.12 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Matovič Igor | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 176
Választási részvétel: 47.73 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 23 | 28.40 % |
| PS | 18 | 22.22 % |
| HLAS - SD | 11 | 13.58 % |
| Demokrati | 7 | 8.64 % |
| REPUBLIKA | 5 | 6.17 % |
| KDH | 4 | 4.94 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 4 | 4.94 % |
| SRDCE - SNJ | 2 | 2.47 % |
| ĽSNS | 2 | 2.47 % |
| KÚ | 2 | 2.47 % |
| SaS | 2 | 2.47 % |
| PATRIOT | 1 | 1.23 % |
| Érvényes szavazatok | 81 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 13 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 9 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 9 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 9 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 8 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 8 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 4 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 4 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 4 | ||
| Žitňanská Jana | Demokrati | 3 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 3 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 3 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 3 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 2 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 2 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 2 | ||
| Tokár Jozef | SRDCE - SNJ | 2 | ||
| Kotleba Marian | ĽSNS | 2 | ||
| Gregorík Slavomír | KDH | 2 | ||
| Wiezik Michal | PS | 2 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | ||
| Michaláková Gabriela | PATRIOT | 1 | ||
| Hašan Milan | SRDCE - SNJ | 1 | ||
| Mikloško Marian | SRDCE - SNJ | 1 | ||
| Kotleba Marek | ĽSNS | 1 |


