Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Kobyly
Koordináták:
49.21353149, 21.29679489
Terület:
12,46 km2
Rang:
község
Népesség:
865
Tszf. magasság:
362 m
Körzethívószám:
+421 (0) 54
Irányítószám:
08622
Település kód:
519341
Szervezeti azonosító:
322130
Adóazonosító:
2020623165
Névelőfordulások
1773
Lofalva, Kobula,
1786
Lófalu, Kobula,
1808
Lófalva, Lófalu, Kobilé,
1863
Lófalu,
1920
Kobyle, Kobulie,
1927
Kobyly
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Kobyly) 57
Telefon: 0544791182
Fax: 0544883511
E-mail: [email protected]
Honlap: kobyly.eu
Cím: (Kobyly) 57
Telefon: 0544791182
Fax: 0544883511
E-mail: [email protected]
Honlap: kobyly.eu
Polgármester:
Vasičkanin Ján (Független)
Vasičkanin Ján (Független)
Képviselő-testület:
Čuchranová Bernadeta (Független)
Findiš Radoslav (KDH)
Hudák Peter (Független)
Kvašňák Adrián (KDH)
Novák Ján (HLAS - sociálna demokracia)
Nováková Jana (HLAS - sociálna demokracia)
Skonc Peter (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 848 | 99% |
| ruszinok | 1 | 0% |
| ukránok | 2 | 0% |
| csehek | 2 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 3 | 0% |
| összlétszám | 856 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Šoltys Jozef
SMER
Šoltys Jozef
SMER-SD
Šoltys Jozef
SMER-SD
Šoltys Jozef
Hlas - sociálna demokracia
Vasičkanin Ján
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 727
Választási részvétel: 70.01 %
Kiadott boríték: 509
Bedobott boríték: 505Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 502
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Vasičkanin Ján | 285 | 56.77 % | Független | |
| Labanc Ján | 165 | 32.87 % | Független | |
| Labanc Martin | 52 | 10.36 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Findiš Radoslav | 1. körzet | 310 | KDH | ||
| Čuchranová Bernadeta | 1. körzet | 298 | Független | ||
| Nováková Jana | 1. körzet | 246 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Novák Ján | 1. körzet | 224 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kvašňák Adrián | 1. körzet | 212 | KDH | ||
| Skonc Peter | 1. körzet | 204 | Független | ||
| Hudák Peter | 1. körzet | 192 | Független | ||
| Gazdačko Lukáš | 1. körzet | 176 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Macek Slavomír | 1. körzet | 174 | Független | ||
| Pavlišák Tomáš | 1. körzet | 148 | Független | ||
| Juskanič Marek | 1. körzet | 147 | Független | ||
| Labanc Martin | 1. körzet | 123 | Független | ||
| Harom Marcel | 1. körzet | 122 | Független | ||
| Gazdačko Erik | 1. körzet | 112 | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 727
Választási részvétel: 68.50 %
Bedobott boríték: 496Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 455
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 267 | 58.68 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 133 | 29.23 % | REPUBLIKA | |
| Migaľ Samuel | 22 | 4.84 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 7 | 1.54 % | Független | |
| Geci Marián | 6 | 1.32 % | Független | |
| Lešková Monika | 5 | 1.10 % | SNS | |
| Ištok Jozef | 3 | 0.66 % | Független | |
| Stanko Ján | 2 | 0.44 % | SLOVEXIT | |
| Goliaš Ľubomír | 1 | 0.22 % | Jednota Slovanov | |
| Kašo Zoltán | 1 | 0.22 % | TÍM KOŠICE |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 1
Érvényes szavazólap: 443
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Mihaľ Patrik | 169 | 38.15 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Harčarufka Štefan | 143 | 32.28 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Hudák Marek | 135 | 30.47 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bochňa Juraj | 123 | 27.77 % | Független | ||
| Ceľuch Pavol | 94 | 21.22 % | Független | ||
| Kmec Jozef | 89 | 20.09 % | Független | ||
| Šimco Marek | 85 | 19.19 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Kaščák Marcel | 65 | 14.67 % | Független | ||
| Olejár Miloslav | 64 | 14.45 % | Független | ||
| Guliga Jozef | 60 | 13.54 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Mihaľ František | 60 | 13.54 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Baran Vladimír | 46 | 10.38 % | Független | ||
| Tribus Marcel | 41 | 9.26 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Ždiľová Iveta | 40 | 9.03 % | Független | ||
| Hankovský Stanislav | 39 | 8.80 % | SMER - SD | ||
| Soroka Stanislav | 39 | 8.80 % | Független | ||
| Hoľpit Vincent | 37 | 8.35 % | Független | ||
| Čupeľa Radovan | 29 | 6.55 % | REPUBLIKA | ||
| Bujňák Vincent | 27 | 6.09 % | Független | ||
| Jutka Martin | 27 | 6.09 % | SMER - SD | ||
| Krok Slavomír | 24 | 5.42 % | SV | ||
| Halecký Jozef | 22 | 4.97 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Lazorová Andrea | 22 | 4.97 % | Független | ||
| Dulenčin Peter | 20 | 4.51 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Duchnovský Anton | 18 | 4.06 % | Progresívne Slovensko, Demokrati |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 138 | 28.87% |
| SMER SD | 90 | 18.83% |
| HLAS - SD | 71 | 14.85% |
| OĽANO-NOVA | 48 | 10.04% |
| PS | 36 | 7.53% |
| SNS | 27 | 5.65% |
| REPUBLIKA | 27 | 5.65% |
| Demokrati | 16 | 3.35% |
| SaS | 14 | 2.93% |
| SME RODINA | 11 | 2.30% |
| Érvényes szavazatok | 478 |
Bártfai járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 697
Választási részvétel: 54.52 %
Bedobott boríték: 380Érvényes szavazólap: 378
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 162 | 42.86 % | |
| Pellegrini Peter | 124 | 32.80 % | |
| Harabin Štefan | 51 | 13.49 % | |
| Matovič Igor | 14 | 3.70 % | |
| Dubovský Patrik | 13 | 3.44 % | |
| Kubiš Ján | 11 | 2.91 % | |
| Kotleba Marian | 2 | 0.53 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.26 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 709
Választási részvétel: 37.09 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 76 | 29.46 % |
| SMER - SD | 54 | 20.93 % |
| PS | 47 | 18.22 % |
| HLAS - SD | 19 | 7.36 % |
| REPUBLIKA | 18 | 6.98 % |
| KÚ | 9 | 3.49 % |
| SaS | 9 | 3.49 % |
| SNS | 8 | 3.10 % |
| Demokrati | 7 | 2.71 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 7 | 2.71 % |
| ZR | 3 | 1.16 % |
| ĽSNS | 1 | 0.39 % |
| Érvényes szavazatok | 258 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Lexmann Miriam | KDH | 46 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 35 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 28 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 23 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 23 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 21 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 19 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 17 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 14 | ||
| Karas Viliam | KDH | 14 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 11 | ||
| Krajniak Milan | KÚ | 9 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 9 | ||
| Hojsík Martin | PS | 8 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 8 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 7 | ||
| Škripek Branislav | KDH | 6 | ||
| Šipoš Michal | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 6 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 6 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 5 | ||
| Sulík Richard | SaS | 5 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 5 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 5 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 5 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 4 |


