Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Lazany
Koordináták:
48.81872559, 18.62112045
Terület:
9,88 km2
Rang:
község
Népesség:
1682
Tszf. magasság:
313 m
Körzethívószám:
+421 (0) 43
Irányítószám:
97211
Település kód:
514128
Szervezeti azonosító:
318221
Adóazonosító:
2021162704
Névelőfordulások
1773
Lazan, Lazany,
1786
Lazán,
1808
Lazán, Lazany,
1863
Lazán,
1913
Bajmóclazán,
1920
Lazany
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Hlavná) 59/56
Telefon: 0465485320
Fax: 0465485401
E-mail: [email protected]
Honlap: lazany.sk
Cím: (Hlavná) 59/56
Telefon: 0465485320
Fax: 0465485401
E-mail: [email protected]
Honlap: lazany.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-11:45; 12:15-16:00Zárva
Kedd: nincs ügyfélfogadás
Szerda: 7:30-11:45; 12:15-16:00
Csütörtök: 7:30-11:45; 12:15-16:00 Stavebný úrad
Péntek: 7:30-11:45; 12:15-13:30
Polgármester:
Matiašková Jana (Független)
Matiašková Jana (Független)
Képviselő-testület:
Cachovan Richard (Független)
Ďurošková Ľudmila (Független)
Kmeť Marian (Független)
Oboňová Petra (Független)
Pavlačková Lucia (Független)
Petic Marián (Független)
Rybár Tibor (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 2 | 0% |
| szlovákok | 1 650 | 95% |
| ruszinok | 0 | 0% |
| csehek | 5 | 0% |
| németek | 2 | 0% |
| lengyelek | 0 | 0% |
| egyéb | 3 | 0% |
| ismeretlen | 73 | 4% |
| összlétszám | 1 735 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Boško Karol
SMER
Matiašková Jana
SMER-SD
Matiašková Jana
Független
Matiašková Jana
Független
Matiašková Jana
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 1497
Választási részvétel: 58.98 %
Kiadott boríték: 883
Bedobott boríték: 876Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 853
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Matiašková Jana | 638 | 74.79 % | Független | |
| Šovčík Vojtech | 215 | 25.21 % | KDH |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Ďurošková Ľudmila | 1. körzet | 522 | Független | ||
| Petic Marián | 1. körzet | 515 | Független | ||
| Cachovan Richard | 1. körzet | 494 | Független | ||
| Oboňová Petra | 1. körzet | 440 | Független | ||
| Kmeť Marian | 1. körzet | 415 | Független | ||
| Pavlačková Lucia | 1. körzet | 375 | Független | ||
| Rybár Tibor | 1. körzet | 338 | Független | ||
| Pupík Jakub | 1. körzet | 290 | SaS | ||
| Šovčík Rastislav | 1. körzet | 260 | KDH | ||
| Poliak Marek | 1. körzet | 223 | KDH | ||
| Krčíková Júlia | 1. körzet | 202 | SaS |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 497
Választási részvétel: 56.78 %
Bedobott boríték: 838Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 792
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Svítková Natália | 385 | 48.61 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | |
| Baška Jaroslav | 378 | 47.73 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | |
| Galas Daniel | 15 | 1.89 % | SLOVEXIT | |
| Choleva Lubomír | 14 | 1.77 % | VLASTENCI SK |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 730
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Svítková Natália | 235 | 32.19 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Gigac Branislav | 219 | 30.00 % | Független | ||
| Porubcová Eleonóra | 215 | 29.45 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Ďureje Michal | 190 | 26.03 % | Független | ||
| Dzina Miroslav | 185 | 25.34 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Smatana Ladislav | 171 | 23.42 % | Független | ||
| Stopka Jozef | 147 | 20.14 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Macháčková Katarína | 127 | 17.40 % | Független | ||
| Čičmanec Tibor | 126 | 17.26 % | Független | ||
| Oulehle Peter | 124 | 16.99 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Baková Zuzana | 116 | 15.89 % | Független | ||
| Beňová Viera | 116 | 15.89 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Porubec Ivan | 94 | 12.88 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Svítok Juraj | 94 | 12.88 % | Független | ||
| Cvopa Dalibor | 92 | 12.60 % | Független | ||
| Dobiaš Michal | 90 | 12.33 % | Független | ||
| Paulík Peter | 90 | 12.33 % | Független | ||
| Rebrová Katarína | 83 | 11.37 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Grúberová Silvia | 75 | 10.27 % | Független | ||
| Procházka Ladislav | 74 | 10.14 % | Független | ||
| Adamec Branislav | 69 | 9.45 % | Független | ||
| Hajšelová Petra | 68 | 9.32 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Trelová Sonogová Naďa | 67 | 9.18 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Drábiková Veronika | 65 | 8.90 % | Független | ||
| Vlčko Alojz | 64 | 8.77 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 269 | 25.12% |
| HLAS - SD | 176 | 16.43% |
| PS | 163 | 15.22% |
| KDH | 93 | 8.68% |
| SNS | 90 | 8.40% |
| REPUBLIKA | 69 | 6.44% |
| SaS | 65 | 6.07% |
| Demokrati | 42 | 3.92% |
| OĽANO-NOVA | 40 | 3.73% |
| LSNS | 25 | 2.33% |
| SME RODINA | 24 | 2.24% |
| KSS | 11 | 1.03% |
| Egyéb | 4 | 0.37% |
| Érvényes szavazatok | 1 071 |
Privigyei járás
Trencséni kerület
Választásra jogosult: 1 436
Választási részvétel: 61.35 %
Bedobott boríték: 881Érvényes szavazólap: 872
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 374 | 42.89 % | |
| Korčok Ivan | 333 | 38.19 % | |
| Harabin Štefan | 114 | 13.07 % | |
| Kubiš Ján | 15 | 1.72 % | |
| Matovič Igor | 14 | 1.61 % | |
| Dubovský Patrik | 9 | 1.03 % | |
| Kotleba Marian | 5 | 0.57 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 3 | 0.34 % | |
| Náhlik Milan | 2 | 0.23 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 2 | 0.23 % | |
| Forró Krisztián | 1 | 0.11 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 442
Választási részvétel: 41.33 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 186 | 31.85 % |
| PS | 125 | 21.40 % |
| REPUBLIKA | 66 | 11.30 % |
| KDH | 54 | 9.25 % |
| HLAS - SD | 48 | 8.22 % |
| SaS | 32 | 5.48 % |
| Demokrati | 27 | 4.62 % |
| SNS | 19 | 3.25 % |
| ĽSNS | 10 | 1.71 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 7 | 1.20 % |
| ZR | 6 | 1.03 % |
| PATRIOT | 2 | 0.34 % |
| KÚ | 1 | 0.17 % |
| Volt SK | 1 | 0.17 % |
| Érvényes szavazatok | 584 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 93 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 67 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 67 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 63 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 52 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 48 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 42 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 31 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 30 | ||
| Hojsík Martin | PS | 25 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 22 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 20 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 18 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 17 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 16 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 16 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 15 | ||
| Sulík Richard | SaS | 14 | ||
| Cigánik Dávid | SMER - SD | 13 | ||
| Karas Viliam | KDH | 10 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 10 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 10 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 8 | ||
| Kotleba Marian | ĽSNS | 8 | ||
| Žiak Miroslav | SaS | 8 |


