Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Kurima
Koordináták:
49.22613907, 21.45419312
Terület:
15,89 km2
Rang:
község
Népesség:
1130
Tszf. magasság:
215 m
Körzethívószám:
+421 (0) 54
Irányítószám:
08612
Település kód:
519456
Szervezeti azonosító:
322245
Adóazonosító:
2020623209
Névelőfordulások
1773
Kurima,
1786
Kurima,
1808
Kurima, Kuřima, Kuryma,
1863
Kurima
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Klepár) 1
Telefon: 0547391131
Fax: 0547391324
E-mail: [email protected]
Honlap: kurima.eu/
Cím: (Klepár) 1
Telefon: 0547391131
Fax: 0547391324
E-mail: [email protected]
Honlap: kurima.eu/
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-12:00; 13:00-16:00Zárva
Kedd: 7:30-12:00; 13:00-16:00
Szerda: 7:30-12:00; 13:00-16:00
Csütörtök: 7:30-12:00; 13:00-16:00
Péntek: 7:30-12:00; 13:00-16:00
Polgármester:
Škvarek Jozef (KDH)
Škvarek Jozef (KDH)
Képviselő-testület:
Bača Róbert (HLAS - sociálna demokracia)
Bezeg Jozef (KDH)
Cibuľka Jakub (HLAS - sociálna demokracia)
Kurty Marián (KDH)
Martiček Ondrej (KDH)
Randár Slavomír (KDH)
Storinský Miloš (KDH)
Stronček Peter (KDH)
Varhol Ondrej (KDH)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 1 053 | 96% |
| ruszinok | 3 | 0% |
| romák | 9 | 1% |
| ukránok | 0 | 0% |
| csehek | 5 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 0 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 23 | 2% |
| összlétszám | 1 095 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Bartoš Ján
KDH
Bartoš Ján
KDH
Bartoš Ján
KDH
Škvarek Jozef
KDH
Škvarek Jozef
KDH
Alapadatok
Választásra jogosult: 890
Választási részvétel: 55.28 %
Kiadott boríték: 492
Bedobott boríték: 492Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 470
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Škvarek Jozef | 289 | 61.49 % | KDH | |
| Cibuľka Jakub | 181 | 38.51 % | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Kurty Marián | 1. körzet | 286 | KDH | ||
| Varhol Ondrej | 1. körzet | 222 | KDH | ||
| Storinský Miloš | 1. körzet | 220 | KDH | ||
| Martiček Ondrej | 1. körzet | 201 | KDH | ||
| Bača Róbert | 1. körzet | 191 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Stronček Peter | 1. körzet | 189 | KDH | ||
| Bezeg Jozef | 1. körzet | 179 | KDH | ||
| Cibuľka Jakub | 1. körzet | 173 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Randár Slavomír | 1. körzet | 168 | KDH | ||
| Minčák Peter | 1. körzet | 151 | KDH | ||
| Vujčík Róbert | 1. körzet | 143 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Prusák Ján | 1. körzet | 141 | KDH | ||
| Podubinský Marek | 1. körzet | 125 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Minčáková Zuzana | 1. körzet | 109 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Ferenc Ján | 1. körzet | 107 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Mihňák Dávid | 1. körzet | 91 | SMER - SD | ||
| Mico Jozef | 1. körzet | 88 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Jendroľ Martin | 1. körzet | 84 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Gmitter Emil | 1. körzet | 71 | SNS |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 890
Választási részvétel: 54.72 %
Bedobott boríték: 487Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 451
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 252 | 55.88 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 127 | 28.16 % | REPUBLIKA | |
| Čureja Drahomír | 18 | 3.99 % | Független | |
| Migaľ Samuel | 15 | 3.33 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 10 | 2.22 % | Jednota Slovanov | |
| Lešková Monika | 9 | 2.00 % | SNS | |
| Geci Marián | 5 | 1.11 % | Független | |
| Ištok Jozef | 5 | 1.11 % | Független | |
| Stanko Ján | 2 | 0.44 % | SLOVEXIT | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 1
Érvényes szavazólap: 454
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Hudák Marek | 163 | 35.90 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Mihaľ Patrik | 112 | 24.67 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Guliga Jozef | 111 | 24.45 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Bochňa Juraj | 110 | 24.23 % | Független | ||
| Kaščák Marcel | 107 | 23.57 % | Független | ||
| Šimco Marek | 90 | 19.82 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Olejár Miloslav | 82 | 18.06 % | Független | ||
| Ceľuch Pavol | 74 | 16.30 % | Független | ||
| Sorád Jozef | 73 | 16.08 % | SME RODINA | ||
| Mihaľ František | 61 | 13.44 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Dulenčin Peter | 56 | 12.33 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Harčarufka Štefan | 51 | 11.23 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Soroka Stanislav | 50 | 11.01 % | Független | ||
| Kmec Jozef | 43 | 9.47 % | Független | ||
| Baran Vladimír | 42 | 9.25 % | Független | ||
| Bujňák Vincent | 37 | 8.15 % | Független | ||
| Hankovský Stanislav | 31 | 6.83 % | SMER - SD | ||
| Jutka Martin | 28 | 6.17 % | SMER - SD | ||
| Hoľpit Vincent | 27 | 5.95 % | Független | ||
| Tribus Marcel | 27 | 5.95 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Goriščák Pavol | 26 | 5.73 % | SNS | ||
| Čupeľa Radovan | 24 | 5.29 % | REPUBLIKA | ||
| Lazorová Andrea | 22 | 4.85 % | Független | ||
| Hij Štefan | 20 | 4.41 % | Független | ||
| Kendra Pavel | 20 | 4.41 % | Progresívne Slovensko, Demokrati |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 175 | 29.91% |
| OĽANO-NOVA | 130 | 22.22% |
| HLAS - SD | 74 | 12.65% |
| SMER SD | 69 | 11.79% |
| PS | 37 | 6.32% |
| SNS | 30 | 5.13% |
| SME RODINA | 20 | 3.42% |
| REPUBLIKA | 17 | 2.91% |
| Demokrati | 11 | 1.88% |
| SaS | 8 | 1.37% |
| Piráti | 5 | 0.85% |
| LSNS | 4 | 0.68% |
| Egyéb | 5 | 0.85% |
| Érvényes szavazatok | 585 |
Bártfai járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 849
Választási részvétel: 48.65 %
Bedobott boríték: 413Érvényes szavazólap: 411
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 151 | 36.74 % | |
| Pellegrini Peter | 141 | 34.31 % | |
| Harabin Štefan | 74 | 18.00 % | |
| Matovič Igor | 21 | 5.11 % | |
| Kubiš Ján | 13 | 3.16 % | |
| Dubovský Patrik | 7 | 1.70 % | |
| Kotleba Marian | 2 | 0.49 % | |
| Náhlik Milan | 2 | 0.49 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 861
Választási részvétel: 25.90 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 75 | 33.78 % |
| PS | 40 | 18.02 % |
| SMER - SD | 39 | 17.57 % |
| REPUBLIKA | 24 | 10.81 % |
| HLAS - SD | 16 | 7.21 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 11 | 4.95 % |
| SaS | 4 | 1.80 % |
| Demokrati | 3 | 1.35 % |
| ZR | 3 | 1.35 % |
| KÚ | 3 | 1.35 % |
| SNS | 2 | 0.90 % |
| Socialisti | 1 | 0.45 % |
| Volt SK | 1 | 0.45 % |
| Érvényes szavazatok | 222 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Lexmann Miriam | KDH | 47 | ||
| Karas Viliam | KDH | 32 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 28 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 25 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 23 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 20 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 16 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 16 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 15 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 14 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 11 | ||
| Hojsík Martin | PS | 11 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 8 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 8 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 5 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 5 | ||
| Hudáč Juraj | SMER - SD | 4 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 4 | ||
| Pollák Peter | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 4 | ||
| Šipoš Michal | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 4 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 4 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 4 | ||
| Baránek Ján | ZR | 3 | ||
| Krajniak Milan | KÚ | 3 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 3 |


