Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Kolbovce
Koordináták:
49.16357803, 21.72632408
Terület:
9,43 km2
Rang:
község
Népesség:
195
Tszf. magasság:
211 m
Körzethívószám:
+421 (0) 54
Irányítószám:
09031
Település kód:
527386
Szervezeti azonosító:
330558
Adóazonosító:
2020822309
Névelőfordulások
1773
Kolbocz, Kolbowcze,
1786
Kolbócz, Kolbowce,
1808
Kolbócz, Klbowec,
1863
Kolbóc,
1907
Köves,
1920
Kelbovce, Kolbovce,
1927
Kolbovce
Közigazgatás
Polgármester:
Kocak Ján (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia)
Kocak Ján (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia)
Képviselő-testület:
Bačišin Damián (HLAS - sociálna demokracia)
Bartko Miloš (SMER - SD)
Fečko Jozef (SMER - SD)
Mucha Ján (Független)
Zajaroš Jaroslav (SMER - SD)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| szlovákok | 88 | 50% |
| ruszinok | 32 | 18% |
| romák | 54 | 31% |
| ukránok | 0 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 3 | 2% |
| összlétszám | 177 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Antoš Marek
SMER
Antoš Marek
SMER-SD
Antoš Marek
SMER-SD, SNS, MOST - HÍD
Kocak Ján
SMER - SD
Kocak Ján
SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia
Alapadatok
Választásra jogosult: 146
Választási részvétel: 56.85 %
Kiadott boríték: 83
Bedobott boríték: 83Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 76
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Kocak Ján | 76 | 100.00 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Bačišin Damián | 1. körzet | 46 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Zajaroš Jaroslav | 1. körzet | 38 | SMER - SD | ||
| Mucha Ján | 1. körzet | 37 | Független | ||
| Bartko Miloš | 1. körzet | 35 | SMER - SD | ||
| Fečko Jozef | 1. körzet | 35 | SMER - SD | ||
| Bartko Matúš | 1. körzet | 31 | SMER - SD |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 146
Választási részvétel: 56.85 %
Bedobott boríték: 83Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 68
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 16 | 23.53 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 16 | 23.53 % | REPUBLIKA | |
| Geci Marián | 14 | 20.59 % | Független | |
| Migaľ Samuel | 14 | 20.59 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 3 | 4.41 % | Független | |
| Lešková Monika | 2 | 2.94 % | SNS | |
| Ištok Jozef | 1 | 1.47 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 1 | 1.47 % | TÍM KOŠICE | |
| Stanko Ján | 1 | 1.47 % | SLOVEXIT | |
| Goliaš Ľubomír | 0 | 0.00 % | Jednota Slovanov |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 11
Érvényes szavazólap: 75
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Lukáč Dušan | 46 | 61.33 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Jakubov Martin | 15 | 20.00 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Gundza Ján | 9 | 12.00 % | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Kačmár Jozef | 8 | 10.67 % | SMER - SD | ||
| Zápotocká Lucia | 6 | 8.00 % | SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA | ||
| Gajdoš Jozef | 5 | 6.67 % | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Madzinová Daniela | 5 | 6.67 % | Bratia Slovenska | ||
| Džopková Oľga | 4 | 5.33 % | SNS | ||
| Ruda Ján | 4 | 5.33 % | SME RODINA | ||
| Biroš Ján | 3 | 4.00 % | Jednota Slovanov | ||
| Veselý Alfonz | 3 | 4.00 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Pališin Patrik | 2 | 2.67 % | Független | ||
| Ďuricová Anna | 1 | 1.33 % | REPUBLIKA | ||
| Jakubčo Emil | 1 | 1.33 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Potoma Vladislav | 1 | 1.33 % | Független | ||
| Zachar Jaromír | 1 | 1.33 % | HLAS - sociálna demokracia |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 30 | 41.67% |
| OĽANO-NOVA | 13 | 18.06% |
| HLAS - SD | 13 | 18.06% |
| REPUBLIKA | 6 | 8.33% |
| SNS | 4 | 5.56% |
| KDH | 3 | 4.17% |
| PS | 2 | 2.78% |
| LSNS | 1 | 1.39% |
| Érvényes szavazatok | 72 |
Sztropkói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 141
Választási részvétel: 43.26 %
Bedobott boríték: 61Érvényes szavazólap: 59
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 47 | 79.66 % | |
| Harabin Štefan | 7 | 11.86 % | |
| Matovič Igor | 3 | 5.08 % | |
| Korčok Ivan | 2 | 3.39 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % | |
| Kubiš Ján | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 146
Választási részvétel: 26.71 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 11 | 30.56 % |
| REPUBLIKA | 10 | 27.78 % |
| HLAS - SD | 5 | 13.89 % |
| KDH | 3 | 8.33 % |
| SNS | 2 | 5.56 % |
| ĽSNS | 2 | 5.56 % |
| PS | 2 | 5.56 % |
| KÚ | 1 | 2.78 % |
| Érvényes szavazatok | 36 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 8 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 8 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 5 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 4 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 4 | ||
| Lučanský Adam | SNS | 2 | ||
| Huliak Rudolf | SNS | 2 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 2 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 2 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 1 | ||
| Heredoš Miroslav | REPUBLIKA | 1 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 1 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 1 | ||
| Kotleba Marian | ĽSNS | 1 | ||
| Schlosár Rastislav | ĽSNS | 1 | ||
| Lukáč Jozef | KÚ | 1 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 1 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 1 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 1 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 1 |

