Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Tužina
Koordináták:
48.89396286, 18.61640930
Terület:
48,19 km2
Rang:
község
Népesség:
1186
Tszf. magasság:
373 m
Körzethívószám:
+421 (0) 46
Irányítószám:
97214
Település kód:
514411
Szervezeti azonosító:
318523
Adóazonosító:
2021162858
Névelőfordulások
1773
Tussina, Smitz-Hey, Tužina,
1786
Tuschina, Schmitzhay,
1808
Tussina, Schmitzheiß, Tužina,
1863
Tuzsina,
1913
Kovácspalota,
1920
Tužina
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Tužina)
Telefon: 0465444187
Fax: 0465444003
E-mail: [email protected]
Honlap: tuzina.sk
Cím: (Tužina)
Telefon: 0465444187
Fax: 0465444003
E-mail: [email protected]
Honlap: tuzina.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:00-15:00Zárva
Kedd: 7:00-15:00
Szerda: 7:00-16:00
Csütörtök: nincs ügyfélfogadás
Péntek: 7:00-14:00
Polgármester:
Dzina Miroslav (Független)
Dzina Miroslav (Független)
Képviselő-testület:
Čiscoňová Monika (Független)
Fábry Jozef (Független)
Filkorn Pavel (Független)
Kliment Boris (SMER - SD)
Kminiaková Beata (Független)
Mikulová Magdaléna (Független)
Novotka Štefan (Független)
Ošvát Peter (KDH)
Polevka Vladimír (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 2 | 0% |
| szlovákok | 1 161 | 96% |
| ruszinok | 0 | 0% |
| csehek | 5 | 0% |
| németek | 23 | 2% |
| lengyelek | 1 | 0% |
| egyéb | 3 | 0% |
| ismeretlen | 13 | 1% |
| összlétszám | 1 208 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Sloboda Ján
Független
Dzina Miroslav
Független
Dzina Miroslav
Független
Dzina Miroslav
Független
Dzina Miroslav
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 1024
Választási részvétel: 40.43 %
Kiadott boríték: 414
Bedobott boríték: 413Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 365
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Dzina Miroslav | 365 | 100.00 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Ošvát Peter | 1. körzet | 270 | KDH | ||
| Kliment Boris | 1. körzet | 251 | SMER - SD | ||
| Mikulová Magdaléna | 1. körzet | 251 | Független | ||
| Čiscoňová Monika | 1. körzet | 245 | Független | ||
| Polevka Vladimír | 1. körzet | 239 | Független | ||
| Filkorn Pavel | 1. körzet | 233 | Független | ||
| Kminiaková Beata | 1. körzet | 219 | Független | ||
| Novotka Štefan | 1. körzet | 213 | Független | ||
| Fábry Jozef | 1. körzet | 186 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 024
Választási részvétel: 40.43 %
Bedobott boríték: 414Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 365
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Baška Jaroslav | 201 | 55.07 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | |
| Svítková Natália | 149 | 40.82 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | |
| Choleva Lubomír | 12 | 3.29 % | VLASTENCI SK | |
| Galas Daniel | 3 | 0.82 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 378
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Dzina Miroslav | 280 | 74.07 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Gigac Branislav | 88 | 23.28 % | Független | ||
| Svítková Natália | 82 | 21.69 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Porubcová Eleonóra | 61 | 16.14 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Oulehle Peter | 57 | 15.08 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Smatana Ladislav | 50 | 13.23 % | Független | ||
| Procházka Ladislav | 43 | 11.38 % | Független | ||
| Čičmanec Tibor | 40 | 10.58 % | Független | ||
| Fajer Roman | 39 | 10.32 % | Független | ||
| Dobiaš Michal | 38 | 10.05 % | Független | ||
| Ďureje Michal | 37 | 9.79 % | Független | ||
| Iliaš Radovan | 36 | 9.52 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Beňová Viera | 34 | 8.99 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Macháčková Katarína | 34 | 8.99 % | Független | ||
| Baková Zuzana | 33 | 8.73 % | Független | ||
| Cvopa Dalibor | 33 | 8.73 % | Független | ||
| Porubec Ivan | 33 | 8.73 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Turanovič Norbert | 31 | 8.20 % | Független | ||
| Valenteje Elena | 28 | 7.41 % | Független | ||
| Huba Radovan | 27 | 7.14 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Polievková Martina | 25 | 6.61 % | Független | ||
| Stopka Jozef | 25 | 6.61 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Svítok Juraj | 25 | 6.61 % | Független | ||
| Gálisová Ľubica | 24 | 6.35 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Adamec Branislav | 20 | 5.29 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 204 | 30.82% |
| PS | 137 | 20.69% |
| HLAS - SD | 93 | 14.05% |
| OĽANO-NOVA | 50 | 7.55% |
| REPUBLIKA | 42 | 6.34% |
| SNS | 32 | 4.83% |
| SaS | 24 | 3.63% |
| KDH | 21 | 3.17% |
| Demokrati | 21 | 3.17% |
| SME RODINA | 16 | 2.42% |
| KSS | 8 | 1.21% |
| LSNS | 8 | 1.21% |
| Piráti | 3 | 0.45% |
| Egyéb | 3 | 0.45% |
| Érvényes szavazatok | 662 |
Privigyei járás
Trencséni kerület
Választásra jogosult: 989
Választási részvétel: 54.80 %
Bedobott boríték: 542Érvényes szavazólap: 541
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 223 | 41.22 % | |
| Pellegrini Peter | 211 | 39.00 % | |
| Harabin Štefan | 66 | 12.20 % | |
| Matovič Igor | 14 | 2.59 % | |
| Kubiš Ján | 13 | 2.40 % | |
| Kotleba Marian | 10 | 1.85 % | |
| Dubovský Patrik | 2 | 0.37 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.18 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.18 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 997
Választási részvétel: 32.40 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 90 | 28.39 % |
| PS | 89 | 28.08 % |
| REPUBLIKA | 51 | 16.09 % |
| HLAS - SD | 18 | 5.68 % |
| KDH | 17 | 5.36 % |
| SaS | 16 | 5.05 % |
| Demokrati | 10 | 3.15 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 10 | 3.15 % |
| MySlovensko | 3 | 0.95 % |
| SNS | 3 | 0.95 % |
| PATRIOT | 2 | 0.63 % |
| ĽSNS | 2 | 0.63 % |
| KÚ | 2 | 0.63 % |
| Socialisti | 1 | 0.32 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.32 % |
| ZR | 1 | 0.32 % |
| Volt SK | 1 | 0.32 % |
| Érvényes szavazatok | 317 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 62 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 44 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 42 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 31 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 29 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 28 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 19 | ||
| Hojsík Martin | PS | 13 | ||
| Sulík Richard | SaS | 11 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 10 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 9 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 8 | ||
| Huďo Ľubomír | REPUBLIKA | 7 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 7 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 7 | ||
| Wiezik Michal | PS | 7 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 6 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 6 | ||
| Cigánik Dávid | SMER - SD | 6 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 6 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 5 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 5 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 5 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 4 | ||
| Yar Lucia | PS | 4 |


