Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Košarovce
Koordináták:
49.04191589, 21.78292084
Terület:
7,98 km2
Rang:
község
Népesség:
637
Tszf. magasság:
164 m
Körzethívószám:
+421 (0) 57
Irányítószám:
09406
Település kód:
528803
Szervezeti azonosító:
332496
Adóazonosító:
2020630139
Névelőfordulások
1773
Kosarocz, Kossarowcze,
1786
Koscharóz, Koscharowce,
1808
Kosárócz, Kossárowce,
1863
Kosaróc,
1907
Kosárvágása,
1920
Košiarovce, Košarovce,
1927
Košarovce
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Košarovce) 172
Telefon: 0574498129
Fax: 0574498129
E-mail: [email protected]
Honlap: ocukosarovce.sk/
Cím: (Košarovce) 172
Telefon: 0574498129
Fax: 0574498129
E-mail: [email protected]
Honlap: ocukosarovce.sk/
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-12:00; 13:00-15:30Zárva
Kedd: 7:30-12:00; 13:00-15:30
Szerda: 7:30-12:00; 13:00-15:30
Csütörtök: 7:30-12:00; 13:00-15:30
Péntek: 7:30-12:00; 13:00-15:30
Polgármester:
Čokota Peter (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia)
Čokota Peter (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia)
Képviselő-testület:
Čokota Lukáš (SMER - SD)
Čokotová Lenka (Független)
Dysko Gabriel (HLAS - sociálna demokracia)
Džujka Andrej (Független)
Nazad Lukáš (Független)
Pavur Patrik (SMER - SD)
Turčík Ján (HLAS - sociálna demokracia)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 613 | 99% |
| ruszinok | 1 | 0% |
| ukránok | 0 | 0% |
| csehek | 3 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 2 | 0% |
| ismeretlen | 1 | 0% |
| összlétszám | 620 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Lukáčová Jarmila
SMER
Lukáčová Jarmila
SMER-SD
Čokota Peter
Független
Čokota Peter
SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia
Čokota Peter
SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia
Alapadatok
Választásra jogosult: 472
Választási részvétel: 52.33 %
Kiadott boríték: 247
Bedobott boríték: 247Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 225
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Čokota Peter | 225 | 100.00 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Čokota Lukáš | 1. körzet | 150 | SMER - SD | ||
| Nazad Lukáš | 1. körzet | 145 | Független | ||
| Dysko Gabriel | 1. körzet | 144 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Turčík Ján | 1. körzet | 141 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Čokotová Lenka | 1. körzet | 134 | Független | ||
| Pavur Patrik | 1. körzet | 119 | SMER - SD | ||
| Džujka Andrej | 1. körzet | 105 | Független | ||
| Sabol Jozef | 1. körzet | 99 | Független | ||
| Andrejovský Ján | 1. körzet | 96 | SMER - SD |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 472
Választási részvétel: 52.12 %
Bedobott boríték: 246Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 219
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 108 | 49.32 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 67 | 30.59 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Migaľ Samuel | 18 | 8.22 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 4 | 1.83 % | Jednota Slovanov | |
| Kašo Zoltán | 3 | 1.37 % | TÍM KOŠICE | |
| Lešková Monika | 3 | 1.37 % | SNS | |
| Stanko Ján | 3 | 1.37 % | SLOVEXIT | |
| Geci Marián | 2 | 0.91 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 1 | 0.46 % | Független | |
| Ištok Jozef | 0 | 0.00 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 2
Érvényes szavazólap: 231
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Jeňo Lukáš | 94 | 40.69 % | Független | ||
| Fedorko Jozef | 86 | 37.23 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Druga Michal | 56 | 24.24 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Vaľová Jana | 54 | 23.38 % | SMER - SD | ||
| Sukeľová Lucia | 53 | 22.94 % | Független | ||
| Hoptová Luciána | 48 | 20.78 % | ÚSVIT | ||
| Hopta Ivo | 45 | 19.48 % | Független | ||
| Mudry Ondrej | 42 | 18.18 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Karas Ľuboš | 31 | 13.42 % | Független | ||
| Karas Matúš | 31 | 13.42 % | Slovenské Hnutie Obrody | ||
| Babin Michal | 30 | 12.99 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Gavulič Daniel | 25 | 10.82 % | SMER - SD | ||
| Focko Tibor | 21 | 9.09 % | SMER - SD | ||
| Demjan Peter | 16 | 6.93 % | REPUBLIKA | ||
| Šudík Tomáš | 15 | 6.49 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Ulipová Jana | 15 | 6.49 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Čerevková Simona | 14 | 6.06 % | PRAVDA | ||
| Pichoňský Peter | 14 | 6.06 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hopta Tomáš | 13 | 5.63 % | Független | ||
| Ščepanik Zdenko | 13 | 5.63 % | Független | ||
| Beca Ľubomír | 8 | 3.46 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Gallik Tomáš | 8 | 3.46 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Lichman Martin | 8 | 3.46 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Čiževský Eugen | 7 | 3.03 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Savko Igor | 7 | 3.03 % | REPUBLIKA |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 121 | 37.69% |
| HLAS - SD | 65 | 20.25% |
| KDH | 42 | 13.08% |
| SNS | 32 | 9.97% |
| OĽANO-NOVA | 14 | 4.36% |
| PS | 12 | 3.74% |
| SaS | 10 | 3.12% |
| REPUBLIKA | 10 | 3.12% |
| LSNS | 5 | 1.56% |
| SME RODINA | 3 | 0.93% |
| Demokrati | 2 | 0.62% |
| Egyéb | 5 | 1.56% |
| Érvényes szavazatok | 321 |
Homonnai járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 454
Választási részvétel: 55.29 %
Bedobott boríték: 251Érvényes szavazólap: 249
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 147 | 59.04 % | |
| Harabin Štefan | 47 | 18.88 % | |
| Korčok Ivan | 44 | 17.67 % | |
| Matovič Igor | 4 | 1.61 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 2 | 0.80 % | |
| Dubovský Patrik | 2 | 0.80 % | |
| Kotleba Marian | 2 | 0.80 % | |
| Kubiš Ján | 1 | 0.40 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 464
Választási részvétel: 28.88 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 51 | 38.64 % |
| REPUBLIKA | 18 | 13.64 % |
| KDH | 16 | 12.12 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 10 | 7.58 % |
| PS | 8 | 6.06 % |
| HLAS - SD | 7 | 5.30 % |
| SNS | 6 | 4.55 % |
| Demokrati | 5 | 3.79 % |
| PATRIOT | 2 | 1.52 % |
| ZR | 2 | 1.52 % |
| KÚ | 2 | 1.52 % |
| SaS | 2 | 1.52 % |
| SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 1 | 0.76 % |
| ĽSNS | 1 | 0.76 % |
| KSS | 1 | 0.76 % |
| Érvényes szavazatok | 132 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 34 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 28 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 16 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 13 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 13 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 10 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 7 | ||
| Danko Andrej | SNS | 5 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 5 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 5 | ||
| Pollák Peter | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 5 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 4 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 4 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 4 | ||
| Šipoš Michal | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 4 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 4 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 4 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 3 | ||
| Karas Viliam | KDH | 3 | ||
| Hojsík Martin | PS | 3 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 3 | ||
| Tabák Romana | SNS | 2 | ||
| Baránek Ján | ZR | 2 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 2 | ||
| Škripek Branislav | KDH | 2 |


