Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Koš
Településrészek:
Koordináták:
48.74563217, 18.57887840
Terület:
13,59 km2
Rang:
község
Népesség:
1138
Tszf. magasság:
312 m
Körzethívószám:
+421 (0) 46
Irányítószám:
97241
Település kód:
514110
Szervezeti azonosító:
318213
Adóazonosító:
00318213
Névelőfordulások
1773
Koos, Koss,
1786
Kosch,
1808
Koss, Koš,
1863
Kóoss,
1873
Kooss,
1877
Koós,
1882
Kós,
1920
Koš
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Víťazstva) 791/41
Telefon: 0465426924
Fax: 0465426632
E-mail: [email protected]
Honlap: obec-kos.sk
Cím: (Víťazstva) 791/41
Telefon: 0465426924
Fax: 0465426632
E-mail: [email protected]
Honlap: obec-kos.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-15:30Zárva
Kedd: 7:30-15:30
Szerda: 7:30-16:30
Csütörtök: 7:30-15:30
Péntek: 7:30-12:00
Polgármester:
Leitman Lukáš (Független)
Leitman Lukáš (Független)
Képviselő-testület:
Bitara Michal (Független)
Budinský Miroslav (SMER - SD)
Kurbelová Zuzana (Független)
Leitman Adam (Független)
Leitman Lukáš (Független)
Michníková Beáta (Független)
Minich Marek (Független)
Perniš Ján (Független)
Píš Rastislav (SMER - SD)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 941 | 90% |
| ukránok | 1 | 0% |
| csehek | 5 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 92 | 9% |
| összlétszám | 1 041 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Závadinka Štefan
Független
Závadinka Štefan
Független
Závadinka Peter
Független
Píš Rastislav
Független
Leitman Lukáš
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 875
Választási részvétel: 67.54 %
Kiadott boríték: 591
Bedobott boríték: 589Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 575
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Leitman Lukáš | 269 | 46.78 % | Független | |
| Lazar Dušan | 199 | 34.61 % | Független | |
| Píš Rastislav | 107 | 18.61 % | SMER - SD |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Leitman Lukáš | 1. körzet | 367 | Független | ||
| Leitman Adam | 1. körzet | 357 | Független | ||
| Kurbelová Zuzana | 1. körzet | 352 | Független | ||
| Michníková Beáta | 1. körzet | 320 | Független | ||
| Bitara Michal | 1. körzet | 308 | Független | ||
| Perniš Ján | 1. körzet | 231 | Független | ||
| Minich Marek | 1. körzet | 227 | Független | ||
| Budinský Miroslav | 1. körzet | 210 | SMER - SD | ||
| Píš Rastislav | 1. körzet | 209 | SMER - SD | ||
| Píš Matúš | 1. körzet | 182 | SMER - SD | ||
| Štorcelová Marta | 1. körzet | 168 | Független | ||
| Daumer René | 1. körzet | 166 | Független | ||
| Richter Miroslav | 1. körzet | 151 | Független | ||
| Pos Miroslav | 1. körzet | 115 | Független | ||
| Andel Ján | 1. körzet | 107 | Független | ||
| Páleš Dávid | 1. körzet | 72 | Független | ||
| Toman Peter | 1. körzet | 64 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 875
Választási részvétel: 66.29 %
Bedobott boríték: 576Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 530
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Baška Jaroslav | 308 | 58.11 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | |
| Svítková Natália | 206 | 38.87 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | |
| Galas Daniel | 11 | 2.08 % | SLOVEXIT | |
| Choleva Lubomír | 5 | 0.94 % | VLASTENCI SK |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 505
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Leitman Lukáš | 291 | 57.62 % | Független | ||
| Gigac Branislav | 121 | 23.96 % | Független | ||
| Ďureje Michal | 106 | 20.99 % | Független | ||
| Svítková Natália | 94 | 18.61 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Porubcová Eleonóra | 77 | 15.25 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Oulehle Peter | 71 | 14.06 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Cvopa Dalibor | 66 | 13.07 % | Független | ||
| Baková Zuzana | 65 | 12.87 % | Független | ||
| Dobiaš Michal | 63 | 12.48 % | Független | ||
| Smatana Ladislav | 61 | 12.08 % | Független | ||
| Macháčková Katarína | 56 | 11.09 % | Független | ||
| Čičmanec Tibor | 55 | 10.89 % | Független | ||
| Paulík Peter | 50 | 9.90 % | Független | ||
| Grúberová Silvia | 49 | 9.70 % | Független | ||
| Hajšelová Petra | 47 | 9.31 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Divéky Emil | 45 | 8.91 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Porubec Ivan | 45 | 8.91 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Adamec Branislav | 43 | 8.51 % | Független | ||
| Dzina Miroslav | 41 | 8.12 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Beňová Viera | 38 | 7.52 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Fajer Roman | 38 | 7.52 % | Független | ||
| Iliaš Radovan | 36 | 7.13 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Procházka Ladislav | 36 | 7.13 % | Független | ||
| Stopka Jozef | 36 | 7.13 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Kuchárik Ján | 32 | 6.34 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 236 | 37.11% |
| HLAS - SD | 100 | 15.72% |
| PS | 70 | 11.01% |
| REPUBLIKA | 57 | 8.96% |
| SNS | 43 | 6.76% |
| OĽANO-NOVA | 38 | 5.97% |
| KDH | 21 | 3.30% |
| Demokrati | 21 | 3.30% |
| SME RODINA | 18 | 2.83% |
| SaS | 17 | 2.67% |
| LSNS | 9 | 1.42% |
| Egyéb | 6 | 0.94% |
| Érvényes szavazatok | 636 |
Privigyei járás
Trencséni kerület
Választásra jogosult: 851
Választási részvétel: 59.11 %
Bedobott boríték: 502Érvényes szavazólap: 500
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 255 | 51.00 % | |
| Korčok Ivan | 129 | 25.80 % | |
| Harabin Štefan | 84 | 16.80 % | |
| Matovič Igor | 15 | 3.00 % | |
| Kubiš Ján | 11 | 2.20 % | |
| Kotleba Marian | 3 | 0.60 % | |
| Dubovský Patrik | 2 | 0.40 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.20 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 859
Választási részvétel: 37.95 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 143 | 44.69 % |
| REPUBLIKA | 48 | 15.00 % |
| PS | 47 | 14.69 % |
| HLAS - SD | 26 | 8.13 % |
| KDH | 17 | 5.31 % |
| Demokrati | 9 | 2.81 % |
| SNS | 9 | 2.81 % |
| ĽSNS | 6 | 1.88 % |
| SaS | 6 | 1.88 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 5 | 1.56 % |
| SZÖVETSÉG - ALIANCIA | 1 | 0.31 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.31 % |
| ZR | 1 | 0.31 % |
| KÚ | 1 | 0.31 % |
| Érvényes szavazatok | 320 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 64 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 53 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 46 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 41 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 39 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 32 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 30 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 15 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 12 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 11 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 11 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 11 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 10 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 7 | ||
| Hojsík Martin | PS | 7 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 6 | ||
| Sulík Richard | SaS | 6 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 5 | ||
| Karas Viliam | KDH | 5 | ||
| Kotlár Peter | SNS | 4 | ||
| Kotleba Marian | ĽSNS | 4 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 3 | ||
| Mihál Jozef | Demokrati | 3 | ||
| Danko Andrej | SNS | 3 | ||
| Boková Katarína | ĽSNS | 3 |


