Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Hromoš
Településrészek:
Koordináták:
49.25532532, 20.79395866
Terület:
13,35 km2
Rang:
község
Népesség:
517
Tszf. magasság:
532 m
Körzethívószám:
+421 (0) 52
Irányítószám:
06545
Település kód:
526746
Szervezeti azonosító:
329908
Adóazonosító:
2020698537
Névelőfordulások
1773
Gromos, Gromoss,
1786
Gromosch,
1808
Gromos,
1863
Gromos,
1907
Kormos,
1920
Gromoš,
1948
Hromoš
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Hromoš) 114
Telefon: 0524393411
Fax: 0524393411
E-mail: [email protected]
Honlap: hromos.sk
Cím: (Hromoš) 114
Telefon: 0524393411
Fax: 0524393411
E-mail: [email protected]
Honlap: hromos.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-16:00Zárva
Kedd: 7:30-16:00
Szerda: 7:30-17:30
Csütörtök: 7:30-16:00
Péntek: 7:30-12:30
Polgármester:
Kočiš Maroš (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, KSS)
Kočiš Maroš (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, KSS)
Képviselő-testület:
Bebko Ján (Demokrati)
Bebko Marek (Demokrati)
Hricko Peter (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS)
Kočiš Ľubomír (KDH)
Plavnický Ľubomír (Progresívne Slovensko)
Rybovič Mikuláš (Progresívne Slovensko)
Valek Branislav (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 481 | 97% |
| ruszinok | 5 | 1% |
| romák | 0 | 0% |
| ukránok | 2 | 0% |
| csehek | 1 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 0 | 0% |
| egyéb | 3 | 1% |
| ismeretlen | 6 | 1% |
| összlétszám | 498 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Kočiš Maroš
SMER, SNS, MOST - HÍD
Kočiš Maroš
SMER-SD
Kočiš Maroš
SMER-SD, SNS
Kočiš Maroš
SMER - SD, Hlas - sociálna demokracia, SNS, KSS
Kočiš Maroš
SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, KSS
Alapadatok
Választásra jogosult: 403
Választási részvétel: 73.45 %
Kiadott boríték: 296
Bedobott boríték: 296Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 293
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Kočiš Maroš | 176 | 60.07 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, KSS | |
| Mojcher František | 117 | 39.93 % | Demokrati, KDH, Progresívne Slovensko, SaS |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Kočiš Ľubomír | 1. körzet | 129 | KDH | ||
| Plavnický Ľubomír | 1. körzet | 97 | Progresívne Slovensko | ||
| Rybovič Mikuláš | 1. körzet | 89 | Progresívne Slovensko | ||
| Valek Branislav | 1. körzet | 86 | Független | ||
| Hricko Peter | 1. körzet | 79 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Bebko Marek | 1. körzet | 76 | Demokrati | ||
| Bebko Ján | 1. körzet | 75 | Demokrati | ||
| Novák Ivan | 1. körzet | 73 | SV | ||
| Bebko Martin | 1. körzet | 66 | KDH | ||
| Bebko Michal | 1. körzet | 64 | Független | ||
| Bujnovský Jozef | 1. körzet | 61 | Konzervatívci | ||
| Knapík Marián | 1. körzet | 61 | SV | ||
| Bagóová Olívia | 1. körzet | 58 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Daňková Lenka | 1. körzet | 54 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Dulin Štefan | 1. körzet | 54 | SaS | ||
| Knapík Stanislav | 1. körzet | 47 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Pjurová Marta | 1. körzet | 46 | SV | ||
| Plavnický Štefan | 1. körzet | 46 | SV | ||
| Kočišová Katarína | 1. körzet | 45 | SV | ||
| Mojcher Ľubomír | 1. körzet | 42 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Príhoda Jozef | 1. körzet | 42 | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS | ||
| Bebko Cyril | 1. körzet | 41 | KDH | ||
| Vyrostek Patrik | 1. körzet | 41 | SV | ||
| Knapík Viktor | 1. körzet | 34 | KSS |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 403
Választási részvétel: 73.20 %
Bedobott boríték: 294Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 271
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 131 | 48.34 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 119 | 43.91 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Migaľ Samuel | 10 | 3.69 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 4 | 1.48 % | Független | |
| Lešková Monika | 3 | 1.11 % | SNS | |
| Ištok Jozef | 2 | 0.74 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 1 | 0.37 % | Jednota Slovanov | |
| Kašo Zoltán | 1 | 0.37 % | TÍM KOŠICE | |
| Geci Marián | 0 | 0.00 % | Független | |
| Stanko Ján | 0 | 0.00 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 10
Érvényes szavazólap: 285
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Kočiš Maroš | 182 | 63.86 % | SMER - SD | ||
| Bizovský Peter | 84 | 29.47 % | Független | ||
| Orlovský František | 77 | 27.02 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Saloň Marián | 73 | 25.61 % | SMER - SD | ||
| Karaš Martin | 67 | 23.51 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Didik Michal | 58 | 20.35 % | Független | ||
| Vrábeľ Miroslav | 52 | 18.25 % | Független | ||
| Stašák Rastislav | 39 | 13.68 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Biganič Michal | 35 | 12.28 % | TÍM KOŠICE | ||
| Nemergutová Anna | 35 | 12.28 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Solár Aleš | 35 | 12.28 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Tomková Katarína | 33 | 11.58 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Jakubianský Ján | 24 | 8.42 % | SNS | ||
| Filičko Michal | 22 | 7.72 % | Független | ||
| Havran Miroslav | 15 | 5.26 % | REPUBLIKA | ||
| Marhefka Michal | 12 | 4.21 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Saláková Alexandra | 8 | 2.81 % | REPUBLIKA | ||
| Jašurková Sterančáková Alexandra | 7 | 2.46 % | REPUBLIKA | ||
| Mačuga Vladimír | 7 | 2.46 % | KSS | ||
| Hanečák Patrik | 3 | 1.05 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Čureja Drahomír | 1 | 0.35 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 72 | 27.38% |
| HLAS - SD | 52 | 19.77% |
| KDH | 35 | 13.31% |
| OĽANO-NOVA | 29 | 11.03% |
| REPUBLIKA | 21 | 7.98% |
| PS | 15 | 5.70% |
| SNS | 13 | 4.94% |
| Demokrati | 9 | 3.42% |
| SaS | 7 | 2.66% |
| SME RODINA | 5 | 1.90% |
| LSNS | 2 | 0.76% |
| Egyéb | 3 | 1.14% |
| Érvényes szavazatok | 263 |
Ólublói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 390
Választási részvétel: 57.95 %
Bedobott boríték: 226Érvényes szavazólap: 225
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 96 | 42.67 % | |
| Korčok Ivan | 70 | 31.11 % | |
| Harabin Štefan | 40 | 17.78 % | |
| Matovič Igor | 7 | 3.11 % | |
| Kubiš Ján | 6 | 2.67 % | |
| Dubovský Patrik | 5 | 2.22 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.44 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 386
Választási részvétel: 39.90 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 45 | 29.61 % |
| REPUBLIKA | 24 | 15.79 % |
| KDH | 20 | 13.16 % |
| PS | 19 | 12.50 % |
| HLAS - SD | 12 | 7.89 % |
| SaS | 10 | 6.58 % |
| PATRIOT | 6 | 3.95 % |
| Demokrati | 6 | 3.95 % |
| SNS | 4 | 2.63 % |
| ZR | 2 | 1.32 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | 1.32 % |
| SĽS | 1 | 0.66 % |
| KÚ | 1 | 0.66 % |
| Érvényes szavazatok | 152 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 27 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 26 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 18 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 13 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 11 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 10 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 10 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 9 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 8 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 6 | ||
| Sulík Richard | SaS | 5 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 5 | ||
| Hojsík Martin | PS | 5 | ||
| Danko Andrej | SNS | 4 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 4 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 4 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 4 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 4 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 4 | ||
| Žitňanská Jana | Demokrati | 3 | ||
| Mihál Jozef | Demokrati | 3 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 3 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 3 | ||
| Gregorík Slavomír | KDH | 3 | ||
| Bittó Cigániková Jana | SaS | 3 |


