Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Chmeľnica
Koordináták:
49.29594803, 20.73163414
Terület:
12,64 km2
Rang:
község
Népesség:
997
Tszf. magasság:
521 m
Körzethívószám:
+421 (0) 52
Irányítószám:
06401
Település kód:
526754
Szervezeti azonosító:
329916
Adóazonosító:
2020698548
Névelőfordulások
1786
Hobgarten, Hobgart,
1808
Hobgárt, Hobgarten, Obgart,
1863
Hobgart,
1873
Hobgárt,
1888
Hobgard,
1892
Hobgárt,
1907
Komlóskert,
1920
Hopgart,
1927
Hobgart,
1948
Chmeľnica
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Chmeľnica) 103
Telefon: 0524324894
Fax: 0524324894
E-mail: [email protected]
Honlap: chmelnica.sk/
Cím: (Chmeľnica) 103
Telefon: 0524324894
Fax: 0524324894
E-mail: [email protected]
Honlap: chmelnica.sk/
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-15:30Zárva
Kedd: 7:30-15:30
Szerda: 7:30-15:30
Csütörtök: 7:30-15:30
Péntek: 7:30-15:30
Polgármester:
Toček Pavel (KDH)
Toček Pavel (KDH)
Képviselő-testület:
Bolešová Mária (KDH)
Haničák Rudolf (KDH)
Podhorská Monika (KDH)
Soós Roman (KDH)
Štellmachová Jesika Anna (KDH)
Tvrdá Anna (KDH)
Valigurský Pavol (KDH)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 876 | 89% |
| ruszinok | 7 | 1% |
| romák | 1 | 0% |
| ukránok | 1 | 0% |
| csehek | 1 | 0% |
| németek | 76 | 8% |
| lengyelek | 2 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 15 | 2% |
| összlétszám | 980 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Šimský Štefan
Független
Pleštinská Zita
KDH, NOVA, SDKÚ-DS
Pleštinská Zita
KDH, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, SaS, SPOLU
Toček Pavel
KDH
Toček Pavel
KDH
Alapadatok
Választásra jogosult: 804
Választási részvétel: 68.53 %
Kiadott boríték: 551
Bedobott boríték: 551Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 546
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Toček Pavel | 364 | 66.67 % | KDH | |
| Pleštinská Zita | 182 | 33.33 % | SLOVENSKO, Konzervatívci, NOVA |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Haničák Rudolf | 1. körzet | 302 | KDH | ||
| Soós Roman | 1. körzet | 294 | KDH | ||
| Tvrdá Anna | 1. körzet | 277 | KDH | ||
| Bolešová Mária | 1. körzet | 268 | KDH | ||
| Podhorská Monika | 1. körzet | 255 | KDH | ||
| Valigurský Pavol | 1. körzet | 228 | KDH | ||
| Štellmachová Jesika Anna | 1. körzet | 213 | KDH | ||
| Pleštinská Zita | 1. körzet | 166 | SLOVENSKO, Konzervatívci | ||
| Arendáč Miroslav | 1. körzet | 141 | SLOVENSKO, Konzervatívci | ||
| Vasilík Martin | 1. körzet | 115 | SV | ||
| Gurková Mária | 1. körzet | 96 | SLOVENSKO, Konzervatívci | ||
| Široký Ondrej | 1. körzet | 94 | SLOVENSKO, Konzervatívci | ||
| Turek Tomáš | 1. körzet | 94 | Független | ||
| Škyrtová Adriána | 1. körzet | 92 | Független | ||
| Bondrová Mária | 1. körzet | 83 | SLOVENSKO, Konzervatívci | ||
| Bendík Vladislav | 1. körzet | 69 | Független | ||
| Fiľáková Martina | 1. körzet | 60 | Független | ||
| Gurka Štefan | 1. körzet | 38 | SV |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 804
Választási részvétel: 68.53 %
Bedobott boríték: 550Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 510
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Majerský Milan | 316 | 61.96 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Mazurek Milan | 167 | 32.75 % | REPUBLIKA | |
| Migaľ Samuel | 8 | 1.57 % | Független | |
| Čureja Drahomír | 5 | 0.98 % | Független | |
| Geci Marián | 4 | 0.78 % | Független | |
| Lešková Monika | 3 | 0.59 % | SNS | |
| Goliaš Ľubomír | 2 | 0.39 % | Jednota Slovanov | |
| Ištok Jozef | 0 | 0.00 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE | |
| Stanko Ján | 0 | 0.00 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 10
Érvényes szavazólap: 519
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Orlovský František | 232 | 44.70 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bizovský Peter | 182 | 35.07 % | Független | ||
| Solár Aleš | 173 | 33.33 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Tomková Katarína | 127 | 24.47 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Stašák Rastislav | 110 | 21.19 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Vrábeľ Miroslav | 96 | 18.50 % | Független | ||
| Biganič Michal | 91 | 17.53 % | TÍM KOŠICE | ||
| Didik Michal | 83 | 15.99 % | Független | ||
| Karaš Martin | 70 | 13.49 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Marhefka Michal | 69 | 13.29 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Saloň Marián | 64 | 12.33 % | SMER - SD | ||
| Nemergutová Anna | 57 | 10.98 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Filičko Michal | 45 | 8.67 % | Független | ||
| Jakubianský Ján | 43 | 8.29 % | SNS | ||
| Havran Miroslav | 37 | 7.13 % | REPUBLIKA | ||
| Kočiš Maroš | 28 | 5.39 % | SMER - SD | ||
| Saláková Alexandra | 24 | 4.62 % | REPUBLIKA | ||
| Jašurková Sterančáková Alexandra | 20 | 3.85 % | REPUBLIKA | ||
| Hanečák Patrik | 9 | 1.73 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Čureja Drahomír | 6 | 1.16 % | Független | ||
| Mačuga Vladimír | 5 | 0.96 % | KSS |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 171 | 32.76% |
| HLAS - SD | 69 | 13.22% |
| SMER SD | 67 | 12.84% |
| OĽANO-NOVA | 54 | 10.34% |
| REPUBLIKA | 37 | 7.09% |
| PS | 32 | 6.13% |
| Demokrati | 30 | 5.75% |
| SNS | 26 | 4.98% |
| SaS | 18 | 3.45% |
| SME RODINA | 13 | 2.49% |
| Egyéb | 5 | 0.96% |
| Érvényes szavazatok | 522 |
Ólublói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 785
Választási részvétel: 53.50 %
Bedobott boríték: 420Érvényes szavazólap: 419
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 201 | 47.97 % | |
| Pellegrini Peter | 121 | 28.88 % | |
| Harabin Štefan | 51 | 12.17 % | |
| Matovič Igor | 25 | 5.97 % | |
| Dubovský Patrik | 11 | 2.63 % | |
| Kubiš Ján | 8 | 1.91 % | |
| Kotleba Marian | 1 | 0.24 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 1 | 0.24 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 799
Választási részvétel: 33.29 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 92 | 34.98 % |
| SMER - SD | 43 | 16.35 % |
| PS | 33 | 12.55 % |
| REPUBLIKA | 30 | 11.41 % |
| Demokrati | 13 | 4.94 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 13 | 4.94 % |
| HLAS - SD | 13 | 4.94 % |
| SaS | 11 | 4.18 % |
| KÚ | 8 | 3.04 % |
| SNS | 5 | 1.90 % |
| PATRIOT | 1 | 0.38 % |
| ZR | 1 | 0.38 % |
| Érvényes szavazatok | 263 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Lexmann Miriam | KDH | 69 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 36 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 27 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 25 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 21 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 21 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 20 | ||
| Karas Viliam | KDH | 17 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 14 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 14 | ||
| Šipoš Michal | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 11 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 11 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 9 | ||
| Hojsík Martin | PS | 9 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 9 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 8 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 8 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 7 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 6 | ||
| Krajniak Milan | KÚ | 6 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 6 | ||
| Sulík Richard | SaS | 6 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 5 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 4 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 4 |


