Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Kluknava
Koordináták:
48.92365646, 20.94034958
Terület:
33,95 km2
Rang:
község
Népesség:
1575
Tszf. magasság:
361 m
Körzethívószám:
+421 (0) 53
Irányítószám:
05351
Település kód:
543233
Szervezeti azonosító:
329274
Adóazonosító:
2021331477
Névelőfordulások
1773
Klukno, Kluckenau, Kluknawa,
1786
Klekenau, Kluknó, Klukenau, Kluknowa,
1808
Kluknó, Klukenau, Klukňawa,
1863
Kluknó,
1920
Kluknava
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Kluknava) 177
Telefon: 0534473209
Fax: 0534473232
E-mail: [email protected]
Honlap: kluknava.sk
Cím: (Kluknava) 177
Telefon: 0534473209
Fax: 0534473232
E-mail: [email protected]
Honlap: kluknava.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 07:30-12:00; 12:45-15:45Zárva
Kedd: 07:30-12:00; 12:45-15:45
Szerda: 07:30-12:00; 12:45-15:45
Csütörtök: 07:30-12:00; 12:45-15:45
Péntek: 07:30-12:00; 12:45-15:45
Polgármester:
Zimmermann Radovan (KDH)
Zimmermann Radovan (KDH)
Képviselő-testület:
Balčák Marek (KDH)
Brutovský Lukáš (Független)
Franko Jozef (KDH)
Kipikašová Lucia (Független)
Kožár Benjamín (Független)
Magda Jozef (Független)
Tatranský Matej (Független)
Zahuranec Ivan (KDH)
Zimmermann Radovan (KDH)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 1 490 | 98% |
| ruszinok | 0 | 0% |
| csehek | 5 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 1 | 0% |
| egyéb | 3 | 0% |
| ismeretlen | 29 | 2% |
| összlétszám | 1 528 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Kováč Štefan
SDKÚ-DS, KDH
Kováč Štefan
SDKÚ-DS, KDH, SIEŤ
Kováč Štefan
Független
Zimmermann Radovan
KDH
Zimmermann Radovan
KDH
Alapadatok
Választásra jogosult: 1227
Választási részvétel: 63.49 %
Kiadott boríték: 779
Bedobott boríték: 778Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 776
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Zimmermann Radovan | 409 | 52.71 % | KDH | |
| Magda Jozef | 234 | 30.15 % | Független | |
| Drál Juraj | 94 | 12.11 % | SMER - SD | |
| Kipikašová Lucia | 39 | 5.03 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Zimmermann Radovan | 1. körzet | 451 | KDH | ||
| Kožár Benjamín | 1. körzet | 333 | Független | ||
| Zahuranec Ivan | 1. körzet | 331 | KDH | ||
| Balčák Marek | 1. körzet | 309 | KDH | ||
| Kipikašová Lucia | 1. körzet | 283 | Független | ||
| Brutovský Lukáš | 1. körzet | 279 | Független | ||
| Franko Jozef | 1. körzet | 278 | KDH | ||
| Magda Jozef | 1. körzet | 258 | Független | ||
| Eperješiová Mária | 1. körzet | 250 | KDH | ||
| Hanková Katarína | 1. körzet | 243 | Független | ||
| Čarnoký Dušan | 1. körzet | 223 | Független | ||
| Hudáková Svetlana | 1. körzet | 219 | Független | ||
| Šuster Ľuboš | 1. körzet | 219 | Független | ||
| Magda Vojtech | 1. körzet | 177 | Független | ||
| Majerník Ján | 1. körzet | 107 | SMER - SD | ||
| Tatranský Matej | 2. körzet | 86 | Független | ||
| Richnavský Oliver | 1. körzet | 74 | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 1 227
Választási részvétel: 63.65 %
Bedobott boríték: 778Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 734
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Trnka Rastislav | 405 | 55.18 % | Független | |
| Šimko Igor | 157 | 21.39 % | HLAS - sociálna demokracia, SMER - SD, REPUBLIKA, PRAVDA, SNS, SV, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, Bratia Slovenska | |
| Porvažník Marián | 119 | 16.21 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | |
| Soročinová Monika Sofiya | 40 | 5.45 % | Független | |
| Kodrazi Džemal | 5 | 0.68 % | Független |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 6
Érvényes szavazólap: 737
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Petrik Igor | 446 | 60.52 % | Független | ||
| Drál Juraj | 393 | 53.32 % | SMER - SD | ||
| Tomaško Dušan | 279 | 37.86 % | Független | ||
| Eperješiová Mária | 260 | 35.28 % | Konzervatívci | ||
| Bašniar Anton | 90 | 12.21 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Weisz Róbert | 58 | 7.87 % | Független | ||
| Vilčko Michal | 54 | 7.33 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Geletka Štefan | 48 | 6.51 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Gross Ladislav | 43 | 5.83 % | SME RODINA | ||
| Dzugas Stanislav | 35 | 4.75 % | REPUBLIKA | ||
| Nagy Miroslav | 30 | 4.07 % | Progresívne Slovensko, SLOVENSKO, SaS, KDH, Demokrati, ZA ĽUDÍ, OKS, DS-ODS | ||
| Šoltís Slavomír | 26 | 3.53 % | Független | ||
| Kalafus Ján | 18 | 2.44 % | SNS | ||
| Böhm Gabriel | 15 | 2.04 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 265 | 31.59% |
| HLAS - SD | 161 | 19.19% |
| KDH | 125 | 14.90% |
| REPUBLIKA | 60 | 7.15% |
| OĽANO-NOVA | 53 | 6.32% |
| PS | 53 | 6.32% |
| SNS | 35 | 4.17% |
| SaS | 29 | 3.46% |
| SME RODINA | 22 | 2.62% |
| LSNS | 10 | 1.19% |
| Demokrati | 9 | 1.07% |
| KSS | 7 | 0.83% |
| Piráti | 4 | 0.48% |
| MK | 1 | 0.12% |
| Egyéb | 5 | 0.60% |
| Érvényes szavazatok | 839 |
Gölnicbányai járás
Kassai kerület
Választásra jogosult: 1 226
Választási részvétel: 57.83 %
Bedobott boríték: 709Érvényes szavazólap: 707
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 361 | 51.06 % | |
| Korčok Ivan | 225 | 31.82 % | |
| Harabin Štefan | 86 | 12.16 % | |
| Matovič Igor | 13 | 1.84 % | |
| Kubiš Ján | 11 | 1.56 % | |
| Dubovský Patrik | 4 | 0.57 % | |
| Kotleba Marian | 2 | 0.28 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 2 | 0.28 % | |
| Danko Andrejvisszalépett | 1 | 0.14 % | |
| Forró Krisztián | 1 | 0.14 % | |
| Náhlik Milan | 1 | 0.14 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 256
Választási részvétel: 33.44 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| KDH | 98 | 23.73 % |
| SMER - SD | 90 | 21.79 % |
| REPUBLIKA | 70 | 16.95 % |
| HLAS - SD | 49 | 11.86 % |
| PS | 33 | 7.99 % |
| SaS | 18 | 4.36 % |
| SNS | 16 | 3.87 % |
| Demokrati | 15 | 3.63 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 14 | 3.39 % |
| PATRIOT | 2 | 0.48 % |
| Socialisti | 2 | 0.48 % |
| KÚ | 2 | 0.48 % |
| Volt SK | 2 | 0.48 % |
| ĽSNS | 1 | 0.24 % |
| ZR | 1 | 0.24 % |
| Érvényes szavazatok | 413 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 60 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 58 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 47 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 38 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 37 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 35 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 28 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 21 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 21 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 18 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 17 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 17 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 15 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 15 | ||
| Novotná Alena | KDH | 13 | ||
| Karas Viliam | KDH | 11 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 11 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 9 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 9 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 9 | ||
| Sulík Richard | SaS | 8 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 8 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 8 | ||
| Šimko Igor | HLAS - SD | 8 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 7 |
