Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Kladzany
Koordináták:
48.88700867, 21.75074387
Terület:
5,36 km2
Rang:
község
Népesség:
533
Tszf. magasság:
121 m
Körzethívószám:
+421 (0) 57
Irányítószám:
09421
Település kód:
528781
Szervezeti azonosító:
332470
Adóazonosító:
2020630117
Névelőfordulások
1773
Klaczan,
1786
Klaczan,
1808
Kladzany,
1863
Kladzan,
1873
Kladzán,
1907
Klazány,
1920
Kladzany
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Kladzany) 100
Telefon: 0574493147
Fax: 0574886200
E-mail: [email protected]
Honlap: kladzany.sk
Cím: (Kladzany) 100
Telefon: 0574493147
Fax: 0574886200
E-mail: [email protected]
Honlap: kladzany.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-15:30Zárva
Kedd: 7:30-15:30
Szerda: 7:30-15:30
Csütörtök: 7:30-15:30
Péntek: 7:30-15:30
Polgármester:
Rusnačko Vladimír (Független)
Rusnačko Vladimír (Független)
Képviselő-testület:
Alžová Jana (HLAS - sociálna demokracia)
Balická Dagmar (SMER - SD)
Hartoš Daniel (REPUBLIKA)
Juhás Slavomír (SMER - SD)
Sabol Vladislav (SMER - SD)
Zastková Tatiana (Független)
Zeleňák Andrej (REPUBLIKA)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 518 | 97% |
| ruszinok | 1 | 0% |
| csehek | 2 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 14 | 3% |
| összlétszám | 536 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Lorinc Daniel
SDKÚ-DS
Lorinc Daniel
SDKÚ-DS
Lorinc Daniel
SNS
Lorinc Daniel
SNS
Rusnačko Vladimír
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 458
Választási részvétel: 58.95 %
Kiadott boríték: 270
Bedobott boríték: 270Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 269
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Rusnačko Vladimír | 198 | 73.61 % | Független | |
| Alžová Jana | 71 | 26.39 % | HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Balická Dagmar | 1. körzet | 121 | SMER - SD | ||
| Zeleňák Andrej | 1. körzet | 120 | REPUBLIKA | ||
| Hartoš Daniel | 1. körzet | 119 | REPUBLIKA | ||
| Sabol Vladislav | 1. körzet | 117 | SMER - SD | ||
| Alžová Jana | 1. körzet | 116 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Zastková Tatiana | 1. körzet | 112 | Független | ||
| Juhás Slavomír | 1. körzet | 110 | SMER - SD | ||
| Haňo Jozef | 1. körzet | 105 | SNS | ||
| Valčo Marek | 1. körzet | 97 | Független | ||
| Zastko Peter | 1. körzet | 97 | Független | ||
| Demčák Jakub | 1. körzet | 96 | Független | ||
| Krišanda Andrej | 1. körzet | 75 | SNS | ||
| Hudáková Marianna | 1. körzet | 59 | SMER - SD | ||
| Fűrješ Juliana | 1. körzet | 52 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 458
Választási részvétel: 52.40 %
Bedobott boríték: 240Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 222
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 106 | 47.75 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 61 | 27.48 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Migaľ Samuel | 27 | 12.16 % | Független | |
| Lešková Monika | 14 | 6.31 % | SNS | |
| Čureja Drahomír | 4 | 1.80 % | Független | |
| Ištok Jozef | 2 | 0.90 % | Független | |
| Geci Marián | 1 | 0.45 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 1 | 0.45 % | TÍM KOŠICE | |
| Goliaš Ľubomír | 0 | 0.00 % | Jednota Slovanov | |
| Stanko Ján | 0 | 0.00 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 13
Érvényes szavazólap: 218
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Kocák Peter | 89 | 40.83 % | Független | ||
| Krišanda Ján | 54 | 24.77 % | SNS | ||
| Ragan Ján | 52 | 23.85 % | Független | ||
| Kobielský Alfonz | 47 | 21.56 % | Független | ||
| Makatúra Jaroslav | 46 | 21.10 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Berta Jozef | 44 | 20.18 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Migaľ Samuel | 41 | 18.81 % | Független | ||
| Baran Jozef | 34 | 15.60 % | Független | ||
| Cerula Marek | 31 | 14.22 % | Független | ||
| Goga Peter | 31 | 14.22 % | SMER - SD | ||
| Lešková Monika | 31 | 14.22 % | SNS | ||
| Bruss Samuel | 30 | 13.76 % | Független | ||
| Jenčo Michal | 26 | 11.93 % | Független | ||
| Kočišová Jana | 26 | 11.93 % | REPUBLIKA | ||
| Fedorčák Pavol | 25 | 11.47 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Zubková Ľubica | 21 | 9.63 % | Független | ||
| Bačovčin Milan | 20 | 9.17 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Lenková Eva | 20 | 9.17 % | Független | ||
| Karol Ján | 19 | 8.72 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Čalfa Róbert | 17 | 7.80 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Daniš František | 16 | 7.34 % | SMER - SD | ||
| Mihalčin Jozef | 15 | 6.88 % | REPUBLIKA | ||
| Sarik Dominik | 15 | 6.88 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bačová Katarína | 14 | 6.42 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Topľanský Štefan | 14 | 6.42 % | SMER - SD |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 91 | 31.82% |
| HLAS - SD | 63 | 22.03% |
| SNS | 33 | 11.54% |
| PS | 30 | 10.49% |
| REPUBLIKA | 17 | 5.94% |
| KDH | 15 | 5.24% |
| SME RODINA | 9 | 3.15% |
| SaS | 8 | 2.80% |
| OĽANO-NOVA | 6 | 2.10% |
| Demokrati | 5 | 1.75% |
| LSNS | 4 | 1.40% |
| Vlastenecký blok | 2 | 0.70% |
| Modrí, Most-Híd | 2 | 0.70% |
| Egyéb | 1 | 0.35% |
| Érvényes szavazatok | 286 |
Varannói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 448
Választási részvétel: 57.14 %
Bedobott boríték: 256Érvényes szavazólap: 255
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 136 | 53.33 % | |
| Korčok Ivan | 67 | 26.27 % | |
| Harabin Štefan | 41 | 16.08 % | |
| Kubiš Ján | 6 | 2.35 % | |
| Kotleba Marian | 4 | 1.57 % | |
| Švec Róbertvisszalépett | 1 | 0.39 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Matovič Igor | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 441
Választási részvétel: 35.83 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 62 | 39.74 % |
| REPUBLIKA | 26 | 16.67 % |
| PS | 24 | 15.38 % |
| HLAS - SD | 23 | 14.74 % |
| SNS | 5 | 3.21 % |
| KDH | 4 | 2.56 % |
| Demokrati | 3 | 1.92 % |
| SaS | 3 | 1.92 % |
| ZR | 2 | 1.28 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | 1.28 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.64 % |
| ĽSNS | 1 | 0.64 % |
| Érvényes szavazatok | 156 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 39 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 29 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 22 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 19 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 17 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 13 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 11 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 10 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 9 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 7 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 6 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 6 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 5 | ||
| Danko Andrej | SNS | 4 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 4 | ||
| Hojsík Martin | PS | 4 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 4 | ||
| Tabák Romana | SNS | 3 | ||
| Pavlíková Lívia | REPUBLIKA | 2 | ||
| Baránek Ján | ZR | 2 | ||
| Voľanský Peter | SMER - SD | 2 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 2 | ||
| Červeňová Mária | KDH | 2 | ||
| Jurzyca Eugen | SaS | 2 | ||
| Wiezik Michal | PS | 2 |


