Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Vislava
Koordináták:
49.27859879, 21.66241837
Terület:
10,96 km2
Rang:
község
Népesség:
199
Tszf. magasság:
260 m
Körzethívószám:
+421 (0) 54
Irányítószám:
09021
Település kód:
527998
Szervezeti azonosító:
331163
Adóazonosító:
2020822573
Névelőfordulások
1773
Viszlava, Viszlova, Waslawa,
1786
Wiszlawa, Waszlawa,
1808
Viszlava, Wyslawa,
1863
Viszlava,
1907
Kisvajszló,
1920
Vislava
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Vislava) 61
Telefon: 0547422741
E-mail: [email protected]
Honlap: obecvislava....s.com
Cím: (Vislava) 61
Telefon: 0547422741
E-mail: [email protected]
Honlap: obecvislava....s.com
Polgármester:
Haňak Milan (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA)
Haňak Milan (SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA)
Képviselő-testület:
Biroš Pavol (Konzervatívci)
Haňak Milan (SMER - SD)
Otrošina Pavol (REPUBLIKA)
Ripper Kamil (SNS)
Sakara Martin (Progresívne Slovensko, Demokrati, KDH, SaS)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| szlovákok | 187 | 93% |
| ruszinok | 9 | 4% |
| ukránok | 0 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 5 | 2% |
| összlétszám | 201 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Haňak Milan
SMER
Haňak Milan
SMER-SD
Haňak Milan
SMER-SD, SNS, MOST - HÍD
Haňak Milan
SMER - SD
Haňak Milan
SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA
Alapadatok
Választásra jogosult: 167
Választási részvétel: 59.88 %
Kiadott boríték: 100
Bedobott boríték: 100Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 88
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Haňak Milan | 88 | 100.00 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Sakara Martin | 1. körzet | 74 | Progresívne Slovensko, Demokrati, KDH, SaS | ||
| Otrošina Pavol | 1. körzet | 60 | REPUBLIKA | ||
| Haňak Milan | 1. körzet | 57 | SMER - SD | ||
| Biroš Pavol | 1. körzet | 56 | Konzervatívci | ||
| Ripper Kamil | 1. körzet | 48 | SNS | ||
| Škurlová Sláva | 1. körzet | 37 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Slivková Kristína | 1. körzet | 29 | MySlovensko |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 167
Választási részvétel: 59.88 %
Bedobott boríték: 100Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 95
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 52 | 54.74 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 23 | 24.21 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Migaľ Samuel | 9 | 9.47 % | Független | |
| Geci Marián | 5 | 5.26 % | Független | |
| Goliaš Ľubomír | 2 | 2.11 % | Jednota Slovanov | |
| Lešková Monika | 2 | 2.11 % | SNS | |
| Čureja Drahomír | 1 | 1.05 % | Független | |
| Ištok Jozef | 1 | 1.05 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE | |
| Stanko Ján | 0 | 0.00 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 11
Érvényes szavazólap: 97
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Kačmár Jozef | 34 | 35.05 % | SMER - SD | ||
| Jakubčo Emil | 25 | 25.77 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Jakubov Martin | 23 | 23.71 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Lukáč Dušan | 14 | 14.43 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Gajdoš Jozef | 10 | 10.31 % | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Madzinová Daniela | 10 | 10.31 % | Bratia Slovenska | ||
| Potoma Vladislav | 10 | 10.31 % | Független | ||
| Gundza Ján | 9 | 9.28 % | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Ďuricová Anna | 8 | 8.25 % | REPUBLIKA | ||
| Zachar Jaromír | 8 | 8.25 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Zápotocká Lucia | 8 | 8.25 % | SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA | ||
| Biroš Ján | 5 | 5.15 % | Jednota Slovanov | ||
| Ruda Ján | 4 | 4.12 % | SME RODINA | ||
| Džopková Oľga | 3 | 3.09 % | SNS | ||
| Veselý Alfonz | 2 | 2.06 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Pališin Patrik | 1 | 1.03 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 60 | 47.62% |
| SME RODINA | 16 | 12.70% |
| HLAS - SD | 15 | 11.90% |
| REPUBLIKA | 10 | 7.94% |
| KDH | 8 | 6.35% |
| SaS | 4 | 3.17% |
| SNS | 3 | 2.38% |
| OĽANO-NOVA | 3 | 2.38% |
| PS | 2 | 1.59% |
| KSS | 1 | 0.79% |
| SOS | 1 | 0.79% |
| Piráti | 1 | 0.79% |
| SPRAVODLIVOSŤ | 1 | 0.79% |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.79% |
| Érvényes szavazatok | 126 |
Sztropkói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 169
Választási részvétel: 58.58 %
Bedobott boríték: 99Érvényes szavazólap: 98
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 69 | 70.41 % | |
| Harabin Štefan | 16 | 16.33 % | |
| Korčok Ivan | 8 | 8.16 % | |
| Náhlik Milan | 3 | 3.06 % | |
| Kotleba Marian | 1 | 1.02 % | |
| Matovič Igor | 1 | 1.02 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kubiš Ján | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 157
Választási részvétel: 35.03 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 30 | 54.55 % |
| KÚ | 6 | 10.91 % |
| REPUBLIKA | 4 | 7.27 % |
| KDH | 4 | 7.27 % |
| HLAS - SD | 4 | 7.27 % |
| SNS | 3 | 5.45 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | 3.64 % |
| Demokrati | 1 | 1.82 % |
| Volt SK | 1 | 1.82 % |
| Érvényes szavazatok | 55 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 25 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 18 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 9 | ||
| Krajniak Milan | KÚ | 5 | ||
| Lukáč Jozef | KÚ | 4 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 3 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 3 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 2 | ||
| Červeňová Mária | KDH | 2 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 2 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 2 | ||
| Mihál Jozef | Demokrati | 1 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 1 | ||
| Danko Andrej | SNS | 1 | ||
| Kuffa Filip | SNS | 1 | ||
| Považan Michal | KÚ | 1 | ||
| Boltižiar Martin | KÚ | 1 | ||
| Baláž Zlatko | KÚ | 1 | ||
| Repová Dana | SMER - SD | 1 | ||
| Longauer Tobiáš | SMER - SD | 1 | ||
| Gregorík Slavomír | KDH | 1 | ||
| Mikulec Roman | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | ||
| Šipoš Michal | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 1 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 1 |


