Áttekintés
Hivatalos kisebbségi nyelvek:
roma
Hivatalos szlovák megnevezés:
Lomnička
Koordináták:
49.24711990, 20.57004166
Terület:
30,85 km2
Rang:
község
Népesség:
3093
Tszf. magasság:
615 m
Körzethívószám:
+421 (0) 52
Irányítószám:
06503
Település kód:
526860
Szervezeti azonosító:
330027
Adóazonosító:
2020698669
Névelőfordulások
1773
Kis-Lomnitz, Klein-Lomnitz,
1786
Kisch-Lomnitza, Klein-Lumnitz,
1808
Kis-Lomnicz, Klein-Lomnitz, Malá Lomnica, Lomnička,
1863
Kislomnic,
1920
Lomnička
Közigazgatás
Polgármester:
Oračková Mária (HLAS - sociálna demokracia)
Oračková Mária (HLAS - sociálna demokracia)
Képviselő-testület:
Mirga Karol (PRAVDA)
Oračko Andrej (SNS)
Oračko Ervín (HLAS - sociálna demokracia)
Oračko Ľubomír (SNS)
Oračko Marián (HLAS - sociálna demokracia)
Oračko Miroslav (HLAS - sociálna demokracia)
Oračko Miroslav (SRK)
Oračko Peter (HLAS - sociálna demokracia)
Oračko Štefan (HLAS - sociálna demokracia)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 3 080 | 95% |
| romák | 70 | 2% |
| ukránok | 0 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 0 | 0% |
| egyéb | 0 | 0% |
| ismeretlen | 88 | 3% |
| összlétszám | 3 239 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Oračková Mária
ĽS-HZDS
Oračková Mária
SMER-SD
Oračková Mária
SMER-SD
Oračková Mária
Hlas - sociálna demokracia, SMER - SD
Oračková Mária
HLAS - sociálna demokracia
Alapadatok
Választásra jogosult: 2009
Választási részvétel: 67.15 %
Kiadott boríték: 1349
Bedobott boríték: 1343Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 1278
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Oračková Mária | 678 | 53.05 % | HLAS - sociálna demokracia | |
| Oračko Andrej | 317 | 24.80 % | SNS | |
| Mirga Karol | 283 | 22.14 % | PRAVDA |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Oračko Marián | 1. körzet | 428 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Oračko Štefan | 1. körzet | 319 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Oračko Miroslav | 1. körzet | 256 | SRK | ||
| Oračko Peter | 1. körzet | 234 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Oračko Ľubomír | 1. körzet | 183 | SNS | ||
| Mirga Karol | 1. körzet | 174 | PRAVDA | ||
| Oračko Ervín | 1. körzet | 174 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Oračko Miroslav | 1. körzet | 169 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Oračko Andrej | 1. körzet | 166 | SNS | ||
| Mirga Štefan | 1. körzet | 148 | SNS | ||
| Oračko Daniel | 1. körzet | 145 | SNS | ||
| Goga Ján | 1. körzet | 135 | SNS | ||
| Oračko Dušan | 1. körzet | 130 | SNS | ||
| Mirga Dušan | 1. körzet | 126 | SNS | ||
| Oračko Pavol | 1. körzet | 123 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Mirga Miroslav | 1. körzet | 120 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Červeňák Peter | 1. körzet | 114 | PRAVDA | ||
| Mirga Ladislav | 1. körzet | 101 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hangurbadžo Ladislav | 1. körzet | 96 | PRAVDA | ||
| Hangurbadžo Ladislav | 1. körzet | 93 | SNS | ||
| Mirga Ivan | 1. körzet | 82 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Oračko František | 1. körzet | 79 | SMER - SD | ||
| Oračko Radko | 1. körzet | 78 | PRAVDA | ||
| Mirga Ján | 1. körzet | 77 | SMER - SD | ||
| Oračko Ladislav | 1. körzet | 76 | SV |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 2 009
Választási részvétel: 31.16 %
Bedobott boríték: 548Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 401
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Čureja Drahomír | 354 | 88.28 % | Független | |
| Geci Marián | 14 | 3.49 % | Független | |
| Migaľ Samuel | 11 | 2.74 % | Független | |
| Majerský Milan | 8 | 2.00 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Goliaš Ľubomír | 6 | 1.50 % | Jednota Slovanov | |
| Mazurek Milan | 4 | 1.00 % | REPUBLIKA | |
| Ištok Jozef | 1 | 0.25 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 1 | 0.25 % | TÍM KOŠICE | |
| Lešková Monika | 1 | 0.25 % | SNS | |
| Stanko Ján | 1 | 0.25 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 10
Érvényes szavazólap: 294
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Čureja Drahomír | 189 | 64.29 % | Független | ||
| Jašurková Sterančáková Alexandra | 49 | 16.67 % | REPUBLIKA | ||
| Bizovský Peter | 27 | 9.18 % | Független | ||
| Marhefka Michal | 21 | 7.14 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Biganič Michal | 16 | 5.44 % | TÍM KOŠICE | ||
| Tomková Katarína | 16 | 5.44 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Karaš Martin | 14 | 4.76 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Orlovský František | 11 | 3.74 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Saloň Marián | 11 | 3.74 % | SMER - SD | ||
| Nemergutová Anna | 9 | 3.06 % | Progresívne Slovensko, Demokrati | ||
| Hanečák Patrik | 8 | 2.72 % | ĽS Naše Slovensko | ||
| Saláková Alexandra | 8 | 2.72 % | REPUBLIKA | ||
| Mačuga Vladimír | 7 | 2.38 % | KSS | ||
| Didik Michal | 6 | 2.04 % | Független | ||
| Filičko Michal | 5 | 1.70 % | Független | ||
| Solár Aleš | 5 | 1.70 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Vrábeľ Miroslav | 4 | 1.36 % | Független | ||
| Jakubianský Ján | 3 | 1.02 % | SNS | ||
| Kočiš Maroš | 3 | 1.02 % | SMER - SD | ||
| Stašák Rastislav | 3 | 1.02 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Havran Miroslav | 2 | 0.68 % | REPUBLIKA |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| OĽANO-NOVA | 579 | 92.05% |
| REPUBLIKA | 13 | 2.07% |
| SMER SD | 9 | 1.43% |
| HLAS - SD | 8 | 1.27% |
| Piráti | 5 | 0.79% |
| MK | 1 | 0.16% |
| Egyéb | 14 | 2.23% |
| Érvényes szavazatok | 629 |
Ólublói járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 1 823
Választási részvétel: 5.32 %
Bedobott boríték: 97Érvényes szavazólap: 93
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Matovič Igor | 47 | 50.54 % | |
| Pellegrini Peter | 41 | 44.09 % | |
| Harabin Štefan | 2 | 2.15 % | |
| Korčok Ivan | 2 | 2.15 % | |
| Dubovský Patrik | 1 | 1.08 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % | |
| Kubiš Ján | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 1 841
Választási részvétel: 1.03 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 5 | 27.78 % |
| KDH | 3 | 16.67 % |
| PATRIOT | 2 | 11.11 % |
| SMER - SD | 2 | 11.11 % |
| HLAS - SD | 2 | 11.11 % |
| Demokrati | 1 | 5.56 % |
| SNS | 1 | 5.56 % |
| REPUBLIKA | 1 | 5.56 % |
| Volt SK | 1 | 5.56 % |
| Érvényes szavazatok | 18 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Pollák Peter | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 5 | ||
| Matovič Igor | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 3 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 2 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 2 | ||
| Jäger Miroslav | PATRIOT | 1 | ||
| Michaláková Gabriela | PATRIOT | 1 | ||
| Kiča Michal | Demokrati | 1 | ||
| Meravý Tomáš | Demokrati | 1 | ||
| Danko Andrej | SNS | 1 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 1 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 1 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 1 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 1 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 1 | ||
| Karas Viliam | KDH | 1 | ||
| Skokan Dávid | KDH | 1 | ||
| Mikúš Juraj | KDH | 1 | ||
| Mikulec Roman | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | ||
| Benová Mária | SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 1 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 1 | ||
| Halama Maroš | Volt SK | 1 | ||
| Matta Tomáš | Volt SK | 1 |


