Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Malá Čausa
Koordináták:
48.80293655, 18.70455360
Terület:
15,35 km2
Rang:
község
Népesség:
687
Tszf. magasság:
340 m
Körzethívószám:
+421 (0) 46
Irányítószám:
97101
Település kód:
514179
Szervezeti azonosító:
318272
Névelőfordulások
1773
Kiss-Csausa, Klein-Czausa, Mala Cžausa,
1786
Kisch-Cschausa,
1808
Kis-Csausza,
1863
Kiscsausa,
1873
Kiscsaussa,
1888
Kiscsaucsa,
1892
Kiscsausa,
1913
Kiscsóta,
1920
Malá Čausa
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Malá Čausa) 175
Telefon: 0465471102
Fax: 0465471102
E-mail: [email protected]
Honlap: malacausa.sk/
Cím: (Malá Čausa) 175
Telefon: 0465471102
Fax: 0465471102
E-mail: [email protected]
Honlap: malacausa.sk/
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-15:30Zárva
Kedd: 7:30-15:30
Szerda: 7:30-16:30
Csütörtök: nincs ügyfélfogadás
Péntek: 7:30-13:30
Polgármester:
KRPELAN Jozef (Független)
KRPELAN Jozef (Független)
Képviselő-testület:
CHLPEK Dušan (Független)
KOLLÁROVÁ Lenka (Független)
ĽAHKÝ Ján (Független)
MATIAŠKO Ľubomír (REPUBLIKA)
SLANINA Andrej (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 673 | 96% |
| csehek | 2 | 0% |
| németek | 1 | 0% |
| lengyelek | 0 | 0% |
| egyéb | 3 | 0% |
| ismeretlen | 20 | 3% |
| összlétszám | 699 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Vido Peter
SDKÚ-DS
Vido Peter
SMER-SD
Krpelan Jozef
Független
Krpelan Jozef
Független
KRPELAN Jozef
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 585
Választási részvétel: 41.03 %
Kiadott boríték: 240
Bedobott boríték: 240Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 198
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| KRPELAN Jozef | 198 | 100.00 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| SLANINA Andrej | 1. körzet | 148 | Független | ||
| CHLPEK Dušan | 1. körzet | 133 | Független | ||
| MATIAŠKO Ľubomír | 1. körzet | 131 | REPUBLIKA | ||
| ĽAHKÝ Ján | 1. körzet | 118 | Független | ||
| KOLLÁROVÁ Lenka | 1. körzet | 115 | Független | ||
| MIHÁL Jozef | 1. körzet | 86 | Független | ||
| KRPELAN Jozef | 1. körzet | 77 | SNS | ||
| MJARTANOVÁ Júlia | 1. körzet | 71 | Progresívne Slovensko, SaS |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 585
Választási részvétel: 35.04 %
Bedobott boríték: 205Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 190
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Svítková Natália | 94 | 49.47 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | |
| Baška Jaroslav | 83 | 43.68 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | |
| Choleva Lubomír | 8 | 4.21 % | VLASTENCI SK | |
| Galas Daniel | 5 | 2.63 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 195
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Čičmanec Tibor | 119 | 61.03 % | Független | ||
| Svítková Natália | 58 | 29.74 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Procházka Ladislav | 50 | 25.64 % | Független | ||
| Gigac Branislav | 49 | 25.13 % | Független | ||
| Macháčková Katarína | 42 | 21.54 % | Független | ||
| Stopka Jozef | 41 | 21.03 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Porubcová Eleonóra | 39 | 20.00 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Rebrová Katarína | 37 | 18.97 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Kuchárik Ján | 33 | 16.92 % | Független | ||
| Cvopa Dalibor | 31 | 15.90 % | Független | ||
| Dobiaš Michal | 31 | 15.90 % | Független | ||
| Paulík Peter | 30 | 15.38 % | Független | ||
| Ďureje Michal | 29 | 14.87 % | Független | ||
| Grúberová Silvia | 29 | 14.87 % | Független | ||
| Hajšelová Petra | 24 | 12.31 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Oulehle Peter | 24 | 12.31 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Porubec Ivan | 21 | 10.77 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Turanovič Norbert | 20 | 10.26 % | Független | ||
| Adamec Branislav | 19 | 9.74 % | Független | ||
| Smatana Ladislav | 19 | 9.74 % | Független | ||
| Svítok Juraj | 19 | 9.74 % | Független | ||
| Baková Zuzana | 17 | 8.72 % | Független | ||
| Kaniansky Branislav | 17 | 8.72 % | Független | ||
| Fajer Roman | 16 | 8.21 % | Független | ||
| Mokrý Marek | 16 | 8.21 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 112 | 27.52% |
| HLAS - SD | 56 | 13.76% |
| REPUBLIKA | 42 | 10.32% |
| SaS | 38 | 9.34% |
| PS | 38 | 9.34% |
| SNS | 37 | 9.09% |
| OĽANO-NOVA | 33 | 8.11% |
| KDH | 16 | 3.93% |
| SME RODINA | 12 | 2.95% |
| Demokrati | 11 | 2.70% |
| KSS | 5 | 1.23% |
| Piráti | 3 | 0.74% |
| Egyéb | 4 | 0.98% |
| Érvényes szavazatok | 407 |
Privigyei járás
Trencséni kerület
Választásra jogosult: 569
Választási részvétel: 52.90 %
Bedobott boríték: 301Érvényes szavazólap: 301
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 146 | 48.50 % | |
| Korčok Ivan | 100 | 33.22 % | |
| Harabin Štefan | 46 | 15.28 % | |
| Kubiš Ján | 4 | 1.33 % | |
| Matovič Igor | 4 | 1.33 % | |
| Dubovský Patrik | 1 | 0.33 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 581
Választási részvétel: 35.63 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 72 | 35.82 % |
| PS | 43 | 21.39 % |
| REPUBLIKA | 27 | 13.43 % |
| HLAS - SD | 19 | 9.45 % |
| Demokrati | 14 | 6.97 % |
| SaS | 11 | 5.47 % |
| KDH | 5 | 2.49 % |
| PATRIOT | 3 | 1.49 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 3 | 1.49 % |
| SNS | 2 | 1.00 % |
| ZR | 1 | 0.50 % |
| KSS | 1 | 0.50 % |
| Érvényes szavazatok | 201 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 32 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 26 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 22 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 22 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 20 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 18 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 14 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 12 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 11 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 10 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 8 | ||
| Hojsík Martin | PS | 8 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 7 | ||
| Sulík Richard | SaS | 7 | ||
| Wiezik Michal | PS | 7 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 5 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 4 | ||
| Radačovský Miroslav | PATRIOT | 3 | ||
| Mihál Jozef | Demokrati | 3 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 3 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 3 | ||
| Bittó Cigániková Jana | SaS | 3 | ||
| Čellár Miroslav | HLAS - SD | 3 | ||
| Radačovský Michal | PATRIOT | 2 | ||
| Žitňanská Jana | Demokrati | 2 |


