Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Horná Krupá
Koordináták:
48.51333237, 17.52791786
Terület:
8,65 km2
Rang:
község
Népesség:
486
Tszf. magasság:
216 m
Körzethívószám:
+421 (0) 33
Irányítószám:
91965
Település kód:
507041
Szervezeti azonosító:
312517
Adóazonosító:
2021133763
Névelőfordulások
1773
Felső-Korompa, Ober-Krupa, Horna Krupa,
1786
Felschő-Korompa, Horná Krupá,
1808
Felső-Korompa, Horní Krupa,
1863
Felsőkorompa,
1920
Horná Krupá
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Horná Krupá) 186
Telefon: 0335570327
Fax: 0335570327
E-mail: [email protected]
Honlap: hornakrupa.com/
Cím: (Horná Krupá) 186
Telefon: 0335570327
Fax: 0335570327
E-mail: [email protected]
Honlap: hornakrupa.com/
Polgármester:
Hačko Ľuboš (Független)
Hačko Ľuboš (Független)
Képviselő-testület:
Boledovič Zdenko (Független)
Čapkovič Daniel (Független)
Hrčka Ivan (Független)
Hrčka Ján (Független)
Nádaský Lukáš (Független)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 0 | 0% |
| szlovákok | 472 | 97% |
| romák | 0 | 0% |
| csehek | 4 | 1% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 1 | 0% |
| ismeretlen | 11 | 2% |
| összlétszám | 488 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Hrčka Ján
SMER
Hačko Ľuboš
SDKÚ-DS
Hačko Ľuboš
SPOLU
Hačko Ľuboš
Független
Hačko Ľuboš
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 400
Választási részvétel: 61.75 %
Kiadott boríték: 247
Bedobott boríték: 247Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 243
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Hačko Ľuboš | 177 | 72.84 % | Független | |
| Hrčka Christián | 34 | 13.99 % | Független | |
| Konečný Tadeáš | 32 | 13.17 % | Független |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Čapkovič Daniel | 1. körzet | 212 | Független | ||
| Nádaský Lukáš | 1. körzet | 197 | Független | ||
| Hrčka Ivan | 1. körzet | 195 | Független | ||
| Hrčka Ján | 1. körzet | 178 | Független | ||
| Boledovič Zdenko | 1. körzet | 164 | Független | ||
| Konečný Tadeáš | 1. körzet | 66 | Független | ||
| Konečný Martin | 1. körzet | 51 | Független |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 400
Választási részvétel: 61.75 %
Bedobott boríték: 244Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 214
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Viskupič Jozef | 154 | 71.96 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | |
| Hambálek Peter | 36 | 16.82 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | |
| Lančarič Matej | 15 | 7.01 % | Független | |
| Cehlárik Jaroslav | 5 | 2.34 % | PRAVDA | |
| Dohál Róbert | 3 | 1.40 % | ApS | |
| Berényi József | 1 | 0.47 % | Magyar Szövetség - Maďarská aliancia | |
| Pollák Štefan | 0 | 0.00 % | SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 7
Érvényes szavazólap: 187
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Bošnáková Zuzana | 60 | 32.09 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Baroš Branislav | 50 | 26.74 % | TPK | ||
| Hambálek Peter | 48 | 25.67 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Mráz Rastislav | 47 | 25.13 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Viskupič Marián | 47 | 25.13 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Halaksa Martin | 45 | 24.06 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Kramár Branislav | 45 | 24.06 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Benová Mária | 41 | 21.93 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Lančarič Matej | 41 | 21.93 % | Független | ||
| Bolemanová Kristína | 39 | 20.86 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Horváthová Ľubica | 39 | 20.86 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Galbavý Marián | 35 | 18.72 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Hejduk Milan | 35 | 18.72 % | TPK | ||
| Gubrická Marta | 29 | 15.51 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Horváth Juraj | 27 | 14.44 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Bočko Ivan | 24 | 12.83 % | Független | ||
| Helt Petra | 21 | 11.23 % | Progresívne Slovensko, SaS, KDH, Demokrati, SLOVENSKO, Maďarské fórum, OKS | ||
| Pullmann Martin | 21 | 11.23 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Čajková Andrea | 20 | 10.70 % | Független | ||
| Voleková Lívia | 20 | 10.70 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Baďura Juraj | 19 | 10.16 % | Független | ||
| Drobný Tomáš | 19 | 10.16 % | Független | ||
| Krajčo Marcel | 19 | 10.16 % | Független | ||
| Škorec Marcel | 19 | 10.16 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, SNS, REPUBLIKA | ||
| Cabanová Gabriela | 18 | 9.63 % | Független |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| HLAS - SD | 66 | 20.56% |
| SMER SD | 65 | 20.25% |
| PS | 46 | 14.33% |
| SNS | 30 | 9.35% |
| OĽANO-NOVA | 30 | 9.35% |
| KDH | 25 | 7.79% |
| SaS | 22 | 6.85% |
| Demokrati | 17 | 5.30% |
| REPUBLIKA | 9 | 2.80% |
| SME RODINA | 8 | 2.49% |
| KSS | 2 | 0.62% |
| Egyéb | 1 | 0.31% |
| Érvényes szavazatok | 321 |
Nagyszombati járás
Nagyszombati kerület
Választásra jogosult: 417
Választási részvétel: 61.39 %
Bedobott boríték: 256Érvényes szavazólap: 256
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Korčok Ivan | 119 | 46.48 % | |
| Pellegrini Peter | 91 | 35.55 % | |
| Harabin Štefan | 34 | 13.28 % | |
| Kubiš Ján | 9 | 3.52 % | |
| Matovič Igor | 2 | 0.78 % | |
| Kotleba Marian | 1 | 0.39 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 403
Választási részvétel: 37.47 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 48 | 32.00 % |
| PS | 31 | 20.67 % |
| KDH | 18 | 12.00 % |
| REPUBLIKA | 16 | 10.67 % |
| HLAS - SD | 11 | 7.33 % |
| SNS | 9 | 6.00 % |
| Demokrati | 8 | 5.33 % |
| SaS | 5 | 3.33 % |
| KÚ | 2 | 1.33 % |
| ZR | 1 | 0.67 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | 0.67 % |
| Érvényes szavazatok | 150 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 29 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 24 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 23 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 20 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 16 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 12 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 8 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 7 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 6 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 5 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 5 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 5 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 5 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 4 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 4 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 4 | ||
| Žitňanská Jana | Demokrati | 3 | ||
| Karas Viliam | KDH | 3 | ||
| Sulík Richard | SaS | 3 | ||
| Šeliga Juraj | Demokrati | 2 | ||
| Kiča Michal | Demokrati | 2 | ||
| Danko Andrej | SNS | 2 | ||
| Kuffa Filip | SNS | 2 | ||
| Kuffa Štefan | SNS | 2 | ||
| Suja Miroslav | REPUBLIKA | 2 |


