Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Andrejová
Koordináták:
49.33427429, 21.33278084
Terület:
11,66 km2
Rang:
község
Népesség:
361
Tszf. magasság:
319 m
Körzethívószám:
+421 (0) 54
Irányítószám:
08637
Település kód:
519022
Szervezeti azonosító:
321834
Adóazonosító:
2020622912
Névelőfordulások
1773
Andrejova, Andrejowa,
1786
Andrejowa,
1808
Andrejova, Ondrejowá, Ondřejowá,
1863
Andrejova,
1907
Endrevágása,
1920
Andrejová
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Andrejová) 39
Telefon: 0544722053
Fax: 0544722053
E-mail: [email protected]
Honlap: andrejova.eu/
Cím: (Andrejová) 39
Telefon: 0544722053
Fax: 0544722053
E-mail: [email protected]
Honlap: andrejova.eu/
Polgármester:
Jurečko Tomáš (Független)
Jurečko Tomáš (Független)
Képviselő-testület:
Halaj Jozef (HLAS - sociálna demokracia)
Kleban Ján (SNS)
Lenart Marek (KDH)
Lukačejda Radovan (HLAS - sociálna demokracia)
Tenik Emil (SMER - SD)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 1 | 0% |
| szlovákok | 298 | 85% |
| ruszinok | 24 | 7% |
| romák | 11 | 3% |
| ukránok | 5 | 1% |
| csehek | 1 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| lengyelek | 1 | 0% |
| egyéb | 2 | 1% |
| ismeretlen | 7 | 2% |
| összlétszám | 350 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Gerženiová Milana
SDKÚ-DS
Gerženiová Milana
SDKÚ-DS
Jurečko Tomáš
Független
Jurečko Tomáš
Független
Jurečko Tomáš
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 292
Választási részvétel: 69.52 %
Kiadott boríték: 203
Bedobott boríték: 203Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 198
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Jurečko Tomáš | 113 | 57.07 % | Független | |
| Rodáková Erika | 45 | 22.73 % | KDH | |
| Simko Miroslav | 36 | 18.18 % | Független | |
| Božík Pavol | 4 | 2.02 % | REPUBLIKA |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Tenik Emil | 1. körzet | 127 | SMER - SD | ||
| Lukačejda Radovan | 1. körzet | 94 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kleban Ján | 1. körzet | 87 | SNS | ||
| Lenart Marek | 1. körzet | 74 | KDH | ||
| Halaj Jozef | 1. körzet | 72 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Kavčák Ján | 1. körzet | 70 | SNS | ||
| Jurečková Gabriela | 1. körzet | 68 | SMER - SD | ||
| Petruš Jaroslav | 1. körzet | 63 | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Petrušová Ľubomíra | 1. körzet | 45 | Konzervatívci | ||
| Siváková Andrea | 1. körzet | 40 | SMER - SD | ||
| Kavčáková Silvia | 1. körzet | 33 | KDH | ||
| Simková Vanessa | 1. körzet | 27 | REPUBLIKA | ||
| Božík Pavol | 1. körzet | 21 | REPUBLIKA |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 292
Választási részvétel: 67.47 %
Bedobott boríték: 197Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 169
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Mazurek Milan | 65 | 38.46 % | REPUBLIKA | |
| Majerský Milan | 64 | 37.87 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci, Progresívne Slovensko | |
| Čureja Drahomír | 14 | 8.28 % | Független | |
| Migaľ Samuel | 14 | 8.28 % | Független | |
| Geci Marián | 5 | 2.96 % | Független | |
| Lešková Monika | 5 | 2.96 % | SNS | |
| Goliaš Ľubomír | 0 | 0.00 % | Jednota Slovanov | |
| Ištok Jozef | 0 | 0.00 % | Független | |
| Kašo Zoltán | 0 | 0.00 % | TÍM KOŠICE | |
| Stanko Ján | 0 | 0.00 % | SLOVEXIT |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 1
Érvényes szavazólap: 177
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Guliga Jozef | 53 | 29.94 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Mihaľ Patrik | 48 | 27.12 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Bochňa Juraj | 46 | 25.99 % | Független | ||
| Goriščák Pavol | 39 | 22.03 % | SNS | ||
| Kmec Jozef | 39 | 22.03 % | Független | ||
| Ceľuch Pavol | 34 | 19.21 % | Független | ||
| Jutka Martin | 26 | 14.69 % | SMER - SD | ||
| Harčarufka Štefan | 25 | 14.12 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Hudák Marek | 24 | 13.56 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Dulenčin Peter | 23 | 12.99 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hij Štefan | 23 | 12.99 % | Független | ||
| Baran Vladimír | 21 | 11.86 % | Független | ||
| Mihaľ František | 21 | 11.86 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Tribus Marcel | 21 | 11.86 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Olejár Miloslav | 20 | 11.30 % | Független | ||
| Bujňák Vincent | 18 | 10.17 % | Független | ||
| Šimco Marek | 18 | 10.17 % | KDH, SLOVENSKO, SaS, ZA ĽUDÍ, Konzervatívci | ||
| Soroka Stanislav | 17 | 9.60 % | Független | ||
| Čupeľa Radovan | 16 | 9.04 % | REPUBLIKA | ||
| Pangrác-Piter Ľubomír | 16 | 9.04 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Halecký Jozef | 15 | 8.47 % | HLAS - sociálna demokracia | ||
| Hankovský Stanislav | 14 | 7.91 % | SMER - SD | ||
| Kaščák Marcel | 14 | 7.91 % | Független | ||
| Marcinov Martin | 12 | 6.78 % | SMER - SD | ||
| Krok Slavomír | 11 | 6.21 % | SV |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 47 | 27.49% |
| HLAS - SD | 41 | 23.98% |
| OĽANO-NOVA | 22 | 12.87% |
| KDH | 15 | 8.77% |
| PS | 10 | 5.85% |
| REPUBLIKA | 10 | 5.85% |
| SME RODINA | 9 | 5.26% |
| SNS | 6 | 3.51% |
| Demokrati | 5 | 2.92% |
| SaS | 3 | 1.75% |
| Piráti | 2 | 1.17% |
| Modrí, Most-Híd | 1 | 0.58% |
| Érvényes szavazatok | 171 |
Bártfai járás
Eperjesi kerület
Választásra jogosult: 282
Választási részvétel: 43.26 %
Bedobott boríték: 122Érvényes szavazólap: 121
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 57 | 47.11 % | |
| Korčok Ivan | 38 | 31.40 % | |
| Harabin Štefan | 20 | 16.53 % | |
| Kubiš Ján | 3 | 2.48 % | |
| Dubovský Patrik | 2 | 1.65 % | |
| Matovič Igor | 1 | 0.83 % | |
| Forró Krisztián | 0 | 0.00 % | |
| Kotleba Marian | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 279
Választási részvétel: 26.88 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 22 | 29.33 % |
| PS | 10 | 13.33 % |
| HLAS - SD | 10 | 13.33 % |
| REPUBLIKA | 7 | 9.33 % |
| KÚ | 7 | 9.33 % |
| KDH | 7 | 9.33 % |
| SaS | 4 | 5.33 % |
| Demokrati | 3 | 4.00 % |
| SNS | 3 | 4.00 % |
| PATRIOT | 1 | 1.33 % |
| SLOVENSKO, ZA ĽUDÍ | 1 | 1.33 % |
| Érvényes szavazatok | 75 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 10 | ||
| Krajniak Milan | KÚ | 7 | ||
| Lukáč Jozef | KÚ | 7 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 6 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 6 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 5 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 5 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 5 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 4 | ||
| Figeľ Ján | KDH | 4 | ||
| Ódor Ľudovít | PS | 4 | ||
| Becík Branislav | HLAS - SD | 4 | ||
| Paľa Gabriel | KDH | 3 | ||
| Marcinková Vladimíra | SaS | 3 | ||
| Micheľ Ľuboš | HLAS - SD | 3 | ||
| Heger Eduard | Demokrati | 2 | ||
| Taraba Tomáš | SNS | 2 | ||
| Huliak Rudolf | SNS | 2 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 2 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 2 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 2 | ||
| Hojsík Martin | PS | 2 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 2 | ||
| Wiezik Michal | PS | 2 | ||
| Ferenčák Ján | HLAS - SD | 2 |


