Áttekintés
Hivatalos szlovák megnevezés:
Veľký Klíž
Településrészek:
Koordináták:
48.55112457, 18.36660957
Terület:
42,4 km2
Rang:
község
Népesség:
904
Tszf. magasság:
244 m
Körzethívószám:
+421 (0) 38
Irányítószám:
95845
Település kód:
505731
Szervezeti azonosító:
311308
Névelőfordulások
1964
Veľký Klíž
Közigazgatás
Polgármesteri hivatal
Cím: (Veľký Klíž) 156
Telefon: 0385429222
E-mail: [email protected]
Honlap: velky-kliz.sk
Cím: (Veľký Klíž) 156
Telefon: 0385429222
E-mail: [email protected]
Honlap: velky-kliz.sk
Hivatali órák:
Hétfő: 7:30-15:30Zárva
Kedd: nincs ügyfélfogadás
Szerda: 7:30-15:30
Csütörtök: 7:30-15:30
Péntek: 7:30-15:30
Polgármester:
Stanko Pavel (Független)
Stanko Pavel (Független)
Képviselő-testület:
Antal Poliačiková Marianna (Független)
Beliansky Rastislav (SMER - SD)
Dolná Zuzana (Független)
Meluš František (KDH)
Mencelová Katarína (Független)
Šusterová Mária (KDH)
Valuch Lukáš (SMER - SD)
Nemzetiség
Nemzetiségi összetétel változása számokban
| Nemzet | Fő | Arány |
|---|---|---|
| magyarok | 2 | 0% |
| szlovákok | 864 | 99% |
| romák | 0 | 0% |
| ukránok | 1 | 0% |
| csehek | 3 | 0% |
| németek | 0 | 0% |
| egyéb | 2 | 0% |
| ismeretlen | 5 | 1% |
| összlétszám | 877 |
Mai közigazgatás
Választások
A település vezetése és a részvétel alakulása
100%0%
Bielich Jozef
Független
Sasková Tatiana
SMER-SD
Stanko Anton
KDH, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS
Stanko Anton
KDH
Stanko Pavel
Független
Alapadatok
Választásra jogosult: 691
Választási részvétel: 65.12 %
Kiadott boríték: 450
Bedobott boríték: 450Képviselő-testület
Polgármester
Érvényes szavazólap: 444
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Stanko Pavel | 302 | 68.02 % | Független | |
| Dobiaš Peter | 93 | 20.95 % | SaS | |
| Valuch Lukáš | 49 | 11.04 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia |
Képviselőválasztás
| # | Név | körzet | Szavazat | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Meluš František | 1. körzet | 342 | KDH | ||
| Šusterová Mária | 1. körzet | 335 | KDH | ||
| Dolná Zuzana | 1. körzet | 324 | Független | ||
| Beliansky Rastislav | 1. körzet | 309 | SMER - SD | ||
| Valuch Lukáš | 1. körzet | 265 | SMER - SD | ||
| Mencelová Katarína | 1. körzet | 225 | Független | ||
| Antal Poliačiková Marianna | 1. körzet | 219 | Független | ||
| Pauerová Eva | 1. körzet | 176 | KDH |
Képviselőjelöltek eredményei pártok szerint
Választásra jogosult: 691
Választási részvétel: 64.69 %
Bedobott boríték: 447Elnökválasztás
Érvényes szavazólap: 425
| # | Jelölt | Szavazat | Százalék | Párt |
|---|---|---|---|---|
| Baška Jaroslav | 324 | 76.24 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | |
| Svítková Natália | 83 | 19.53 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | |
| Galas Daniel | 16 | 3.76 % | SLOVEXIT | |
| Choleva Lubomír | 2 | 0.47 % | VLASTENCI SK |
Képviselőválasztás
Volebný obvod č. 5
Érvényes szavazólap: 426
| # | Név | Szavazat | Százalék | Párt | Arány |
|---|---|---|---|---|---|
| Božik Jozef | 368 | 86.38 % | Független | ||
| Randziaková Iveta | 274 | 64.32 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Merašický Tomáš | 141 | 33.10 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Dvonč Erich | 121 | 28.40 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Žilková Martina | 51 | 11.97 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Kližan Juraj | 38 | 8.92 % | SMER - SD, HLAS - sociálna demokracia, REPUBLIKA, SNS | ||
| Barborka Andrej | 35 | 8.22 % | Független | ||
| Mariani Martin | 21 | 4.93 % | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | ||
| Trnka Miroslav | 18 | 4.23 % | Demokrati, SLOVENSKO, KDH, OKS, Progresívne Slovensko, SaS | ||
| Galas Daniel | 12 | 2.82 % | SLOVEXIT |
Választások eredményeinek változása százalékban
| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER SD | 194 | 36.81% |
| HLAS - SD | 92 | 17.46% |
| PS | 59 | 11.20% |
| KDH | 36 | 6.83% |
| SNS | 30 | 5.69% |
| REPUBLIKA | 28 | 5.31% |
| OĽANO-NOVA | 20 | 3.80% |
| SaS | 20 | 3.80% |
| Demokrati | 16 | 3.04% |
| LSNS | 13 | 2.47% |
| SME RODINA | 13 | 2.47% |
| Egyéb | 6 | 1.14% |
| Érvényes szavazatok | 527 |
Simonyi járás
Trencséni kerület
Választásra jogosult: 725
Választási részvétel: 61.52 %
Bedobott boríték: 446Érvényes szavazólap: 445
| # | Jelölt | Szavazat | Arány |
|---|---|---|---|
| Pellegrini Peter | 212 | 47.64 % | |
| Korčok Ivan | 156 | 35.06 % | |
| Harabin Štefan | 62 | 13.93 % | |
| Kotleba Marian | 5 | 1.12 % | |
| Matovič Igor | 5 | 1.12 % | |
| Kubiš Ján | 3 | 0.67 % | |
| Forró Krisztián | 2 | 0.45 % | |
| Dubovský Patrik | 0 | 0.00 % | |
| Náhlik Milan | 0 | 0.00 % |
Európai parlamenti választások eredményeinek változása
Választásra jogosult: 732
Választási részvétel: 38.11 %| Párt neve | Voksok | Arány |
|---|---|---|
| SMER - SD | 80 | 29.52 % |
| PS | 57 | 21.03 % |
| REPUBLIKA | 55 | 20.30 % |
| KDH | 30 | 11.07 % |
| HLAS - SD | 15 | 5.54 % |
| Demokrati | 12 | 4.43 % |
| SNS | 9 | 3.32 % |
| SaS | 8 | 2.95 % |
| ĽSNS | 2 | 0.74 % |
| SRDCE - SNJ | 1 | 0.37 % |
| ZR | 1 | 0.37 % |
| KSS | 1 | 0.37 % |
| Érvényes szavazatok | 271 |
Elsőbbségi szavazatok
Egy szavazólapon legfeljebb két jelölt karikázható be, ezért ezek a számok nem adódnak össze a pártlistás szavazatokkal.
| # | Jelölt | Párt | Karikák | Karikák aránya a párton belül |
|---|---|---|---|---|
| Ódor Ľudovít | PS | 49 | ||
| Uhrík Milan | REPUBLIKA | 47 | ||
| Blaha Ľuboš | SMER - SD | 35 | ||
| Beňová Monika | SMER - SD | 34 | ||
| Kaliňák Erik | SMER - SD | 28 | ||
| Mazurek Milan | REPUBLIKA | 17 | ||
| Lexmann Miriam | KDH | 17 | ||
| Cifrová Ostrihoňová Veronika | PS | 15 | ||
| Roth Neveďalová Katarína | SMER - SD | 13 | ||
| Štefanec Ivan | KDH | 13 | ||
| Laššáková Judita | SMER - SD | 12 | ||
| Hojsík Martin | PS | 12 | ||
| Karvašová Ľubica | PS | 10 | ||
| Belousovová Anna | REPUBLIKA | 7 | ||
| Naď Jaroslav | Demokrati | 5 | ||
| Kamenský Miroslav | REPUBLIKA | 5 | ||
| Rostás Tibor Eliot | REPUBLIKA | 5 | ||
| Karas Viliam | KDH | 5 | ||
| Ondruš Branislav | HLAS - SD | 5 | ||
| Puškárová Paula | HLAS - SD | 5 | ||
| Hamran Štefan | Demokrati | 4 | ||
| Žitňanská Jana | Demokrati | 4 | ||
| Danko Andrej | SNS | 4 | ||
| Michelko Roman | SNS | 3 | ||
| Tabák Romana | SNS | 3 |


